Ostatnie miesiące obfitują w wiele przykrych wiadomości. Odchodzą od nas ważne osoby świata filmu i muzyki, m.in. Krzysztof Krawczyk, Roman Kotys czy Dariusz Gnatowski. Dzisiaj dowiedzieliśmy się o odejściu Bronisława Cieślaka, znanego z głównych ról w serialach „07 zgłoś się” oraz „Malanowski i Partnerzy”.

Aktor miał 77 lat i od długiego czasu zmagał się z ciężką chorobą nowotworową. Mężczyzna prowadził program „Telewizyjne Biuro Śledcze”.

Bronisława Cieślaka zapamiętamy z roli porucznika MO Sławomira Borewicza, głównego bohatera serialu „07 zgłoś się”, który oglądaliśmy w latach 1976 – 1989. Odgrywana przez niego postać stała się ikoną polskiej popkultury i peerelowskim odpowiednikiem brytyjskiego Jamesa Bonda.

W ostatnich latach Cieślak odgrywał rolę Bronisława Malanowskiego, który był właścicielem agencji detektywistycznej „Malanowski i Partnerzy”.

Aktora widzieliśmy również w filmie „Wściekły” oraz serialu „Znaki szczególne”.

Bronisław Cieślak przez dwie kadencje był również posłem do Sejmu z ramienia SLD. W 2018 r. aktor obwieścił nowinę, że udało mu się pokonać raka.

źródło: interia.pl, tysol.pl, onet.pl

(Visited 561 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Nie żyje znany dziennikarz. Był również sportowcem i członkiem zarządu PZPN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj