Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta Rzeszowa, wystąpił podczas konferencji prasowej. Polityk uważa, że powinna powstać 5. Karpacka Dywizja Wojska Polskiego, której dowództwo będzie urzędowało w stolicy regionu.

— Prezydent miasta powinien być orędownikiem jej powstania. My nie idziemy z nikim na wojnę, my tylko myślimy odpowiedzialnie o przyszłości — podkreślił Grzegorz Braun.

— My nie chcemy siać niepokoju. Odwrotnie – chcemy, żeby wszyscy mogli tutaj odetchnąć z ulgą, co zapewnić może wyłącznie wzmocnienie obecności Wojska Polskiego tu w Rzeszowie i na całym Podkarpaciu. To należy do obowiązków prezydenta miasta: dbać także i o te sprawy — mówił prawicowy polityk.

Zobacz również: Dr Martyka: „Nakaz stosowania maseczek służy wyłącznie zniewalaniu i zastraszaniu społeczeństwa”

Dodał, że żaden prezydent polskiego miasta nie ma takiej mocy, kompetencje te należą bowiem do prezydenta państwa czy ministra obrony.

Podkreślił, że prezydent Rzeszowa powinien być „wizjonerskim orędownikiem” w kwestii bezpieczeństwa oraz rzecznikiem interesu mieszkańców.

— 5. Karpacka Dywizja Wojska Polskiego — jeśli Rzeszów ma pozostać przy Rzeczypospolitej, a Rzeczpospolita, jeśli ma pozostać państwem suwerennym, niezbędna jest obecność takiej nowej, na razie jeszcze nieistniejącej, jednostki na mapie, nad którą pochylać się będą polscy sztabowcy — kontynuował kandydat na prezydenta Rzeszowa.

Zobacz również: Były doradca Komorowskiego publikuje skandaliczny wpis wobec Szydło. Internauci oburzeni

Na konferencji obecny był również prof. Andrzej Zapałowski z Uniwersytetu Rzeszowskiego, który ocenił, że sytuacja na świecie pod względem bezpieczeństwa nie wygląda najlepiej. Dodał, że na Podkarpaciu jest tylko 21 Brygada Strzelców Podhalańskich i Brygada Obrony Terytorialnej.

— Niezbędne jest, aby w Rzeszowie powstała Dywizja Karpacka, która swoim obszarem oddziaływania, odpowiedzialności obejmowałaby województwa: podkarpackie, małopolskie i śląskie. To jest niezwykle ważne. Rzeszów ma potencjał, Rzeszów ma możliwości i tutaj powinna powstać taka jednostka — mówił prof. Zapałowski.

Przeczytaj również:  Puściły mu hamulce. Patryk Jaki grzmiał w Europarlamencie: "Kto dał wam prawo?!"

Zdaniem Grzegorza Brauna ważne jest, aby „w granicach administracyjnych Rzeszowa, ale z dala od śródmieścia powstała nowa baza”. Dodał, że jej patronem powinien być generał Stanisław Maczek.

Źródło: NCzas.com

(Visited 352 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here