Wczoraj odbyła się debata w Sejmie dotycząca wniosku o wotum nieufności dla Łukasza Szumowskiego. Grzegorz Braun przedstawił swój punkt widzenia, stwierdzając, że ekipa rządowa sprowadziła na Polskę bezprecedensową katastrofę społeczno-gospodarczą”.

Podczas czwartkowego głosowania nad wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego pojawiło się wiele ciekawych komentarzy. W trakcie debaty poprzedzającej głosowanie przemówił Grzegorz Braun, który nawiązał do tematu oskarżeń ministra zdrowia o korupcję i malwersacje.

Zobacz również: Awantura w Sejmie. Braun ostro do Terleckiego! „Może dało się we znaki niedotlenienie?

— Duch w przyrodzie nie ginie. Jakie państwo sobie najlepiej radzi z pandemią, pyta lud Warszawy i odpowiada: Państwo Szumowscy. To podnosi na duchu i to jest światło w tunelu — powiedział Grzegorz Braun.

Po chwili zwrócił się do opozycji.

— Mam nadzieję, że państwo przejdziecie do poważnych działań, jak zaczniecie zbierać podpisy pod wnioskiem o Trybunał Stanu dla całego tego kolektywu, który sprowadził na Polskę tę bezprecedensową katastrofę społeczno-gospodarczą. Na pewno się pod tym podpiszemy — oświadczył poseł Konfederacji.

Polityk dodał, że ugrupowanie, do którego należy, nie zamierza podpisywać się pod wnioskiem o wotum nieufności, ale zagłosuje za odwołaniem ministra Szumowskiego.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

— Zamknął Pan kościoły, nie dopuścił Pan kapłanów do umierających, nie dopuścił Pan bliskich do obłożnie chorych. To jest zbrodnia — zakończył Braun, zwracając się bezpośrednio do Szumowskiego.

źródło: wsensie.pl

(Visited 439 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj