Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak był gościem w „Debacie Dnia” i w towarzystwie Jana Śpiewaka wypowiedział się na temat poglądów lewicowych. Polityk ocenił, że stały się one w pewien sposób modne.

— Po raz pierwszy od 20 lat wśród młodych Polaków poglądy lewicowe dominują nad prawicowymi — wynika z zestawienia przygotowanego przez CBOS.

Sondaż wykazał, że niemal dwukrotnie w porównaniu do ubiegłego roku wzrósł odsetek młodych ludzi w wieku 18-24 lat, deklarujących poglądy lewicowe. Po 1990 roku jest to najwyższy 30-procentowy wynik. Prawicowe poglądy są dużo mniej popularne, ponieważ wyznaje je niewiele ponad 25 procent.

Zobacz również: Gorąca dyskusja w TVP Info: Poseł PO porównał rządy PiS do czasów Jaruzelskiego

W porównaniu do poprzedniego roku spadła również liczba osób, które nazywały siebie centrystami, a przede wszystkim tych, którzy na pytania o poglądy, dwa lata temu odpowiadali „nie wiem” lub „trudno powiedzieć”.

— Ludzie młodzi chętniej przyjmują w tej chwili wyraziste tożsamości niż było to jeszcze jakiś czas temu. Moim zdaniem wynika to z tego, że poglądy lewicowe stały się w pewien sposób modne. Ci, którzy jeszcze 10 lat temu powiedzieliby, że nie mają określonych poglądów, albo są centrowcami, dziś chętnie przyznają się do poglądów lewicowych — powiedział poseł Konfederacji Krzysztof Bosak w „Debacie Dnia”.

Parlamentarzysta dodał, że w jego ocenie „PiS częściowo kompromituje poglądy prawicowe, czy konserwatywne”. Jan Śpiewak obecny na antenie zabierając głos ocenił, że jego przedmówca ma „trochę racji mówiąc o modzie”.

Zobacz również: Córka Billa Gatesa wyśmiewa teorie spiskowe: „Niestety nie wszczepiono mi do mózgu geniuszu mojego ojca”

— Przez 30 lat mieliśmy totalną hegemonię prawicowych, konserwatywnych, wolnorynkowych ugrupowań. Teraz wahadło idzie w drugą stronę. Można powiedzieć, że poglądy Krzysztofa Bosaka i Konfederacji znajdują się dzisiaj w absolutnym mainstreamie — powiedział Jan Śpiewak.

Polsat News 15.02

Odbyłem dziś bardzo ciekawą rozmowę w polsatnews.pl. Było m.in. o „modzie” na lewicowość wśród młodzieży, o naszych poglądach w Konfederacji, a także o tych moich, które rzekomo okazały się dla części osób niespodzianką, o konserwatyzmie, wyborcach Konfederacji i kilku innych sprawach. Zapraszam do obejrzenia i jak zawsze, podajcie dalej! 🙂

Opublikowany przez Krzysztof Bosak Poniedziałek, 15 lutego 2021

źródło: polsatnews.pl

(Visited 467 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj