24-letnia Jennifer Gates, najstarsza córka miliardera Billa Gatesa postanowiła zażartować w mediach społecznościowych z teorii spiskowych, jakie krążą wokół jej rodziny. Podkreśliła, że jej „genialny ojciec” nie wszczepił jej mikrochipa do mózgu wraz ze szczepionką na koronawirusa.

Studentka medycyny nie przebierała w słowach i opublikowała na Instagramie post, w którym pochwaliła się, że przyjęła pierwszą dawkę szczepionki. Nawiązała przy tym do poruszanych przez internautów teorii spiskowych.

— Niestety, szczepionka NIE wszczepiła mi do mózgu mojego genialnego ojca — napisała córka Gatesa przypominając, że aktywnym składnikiem szczepionki nie może być urządzenie śledzące, a jedynie niewielka część materiału genetycznego zwana mRNA.

— Gdyby tylko mRNA miało taką moc — dodała Jennifer.

Dziewczyna podkreśliła z zachwytem, że czuje się niezwykle uprzywilejowana, że mogła otrzymać pierwszą dawkę szczepionki na COVID-19.

— Minął rok odkąd pojawił się wirus SARS-CoV-2 i w tym momencie mamy do dyspozycji więcej rozwiązań, w tym szczepienia, by z ich pomocą chronić indywidualne osoby i społeczności. Czuję się więcej niż uprzywilejowana, że mogłam otrzymać pierwszą dawkę mRNA i nauczyć dzięki niej moje komórki odpowiedniej reakcji immunologicznej w odpowiedzi na tego wirusa. Jako studentka medycyny i przyszły lekarz jestem wdzięczna za to, że szczepionka da mi ochronę i bezpieczeństwo. Zachęcam każdego, by poczytali o niej i przemyśleli zaszczepienie się — dla siebie samych i dla rodziny – jeśli tylko będzie taka możliwości. Im więcej ludzi się zaszczepi, tym bezpieczniejsze będą nasze społeczności — dla każdego.

Przeczytaj również:  Tak Armenia odmówiła Putinowi. Rzucił wściekle długopisem [WIDEO]

Zobacz również: Liderka Strajku Kobiet po wizycie w prokuraturze. Lempart usłyszała zarzuty

Słowo „dziękuję” nie wystarczy, by okazać wdzięczność, jaką czuję wobec lekarzy, naukowców, ekspertów od zdrowia publicznego i wielu innych, dzięki którym to medyczne osiągnięcie stało się możliwe. Nasi medycy pracowali nieprzerwanie, by ratować życie tylu ludzi, ilu mogli, a szczepionka pomoże im tylko w osiąganiu kolejnych sukcesów.

PS. Nadal będę nosić maseczkę (lub dwie) po tym, jak przyjmę drugą dawkę — mam nadzieję, że jasne jest dlaczego, a jeśli nie, dajcie mi znać.

PPS. Niestety, szczepionka nie wszczepiła mi mojego genialnego ojca do mózgu — gdyby tylko mRNA miało taką moc! — czytamy we wpisie córki miliardera.

Zobacz również: Tłumy turystów w Szczyrku. Polacy masowo ruszyli na wypoczynek

Wielu antyszczepionkowców lubuje się w rozpowszechnianiu teorii, że oprócz fragmentów materiału genetycznego wirusa znajdującego się w soli, cukrze i tłuszczach w szczepionkach znajdują się także mikroczipy. Sam Gates wyjaśnił, że nie chce mu się komentować tych teorii spiskowych, bo są wyjątkowo głupie.

źródło: businessinsider.com.pl

(Visited 6 756 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj