Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji w krytycznym tonie odniósł się do decyzji rządu w kwestii nowych obostrzeń. We wtorek z samego rana szef resortu zdrowia Adam Niedzielski obwieścił, że już niedługo w życie wejdą nowe ograniczenia.

Prawicowy polityk w swoim nowym poście ocenił, że rząd ma w planach stosować tzw. taktykę salami.

— To, co robi rząd to strategia gotowania żaby. Będą zmieniać bez końca te limity, sposób ich konstrukcji, żonglować terminami, zwiększać i zmniejszać presję, modyfikować ciągle przepisy. Wszystko po to, żeby zmęczyć społeczeństwo i rozproszyć ewentualny opór. Dlatego wszystkim nam potrzeba wytrwałości, jeśli chcemy ponownie żyć w wolności i normalności! — wyjaśnił Krzysztof Bosak.

— Lockdown dla niezaszczepionych, limity dla osób bez certyfikatów – to eufemizmy na regulacje mające charakter wymuszanej systemowo dyskryminacji części obywateli. Nie wolno nam podnieść ręki za takimi przepisami, nie wolno ich prezydentowi podpisać, nie wolno ich stosować i nie wolno zaakceptować tej nowomowy — dodał Bosak.

Parlamentarzysta stwierdził, że PiS swoimi decyzjami lekceważy cały porządek prawny i testuje cierpliwość obywateli.

— Przy okazji warto zauważyć, że mówienie przez ministra o „doprecyzowaniu” rozporządzeń poprzez uchwalenie zupełnie nowych ustaw to robienie sobie jaj z porządku prawnego w państwie i z praworządności. To przecież do ustaw wydaje się rozporządzenia, a nie do rozporządzeń uchwala nowe ustawy! Znamienne, że nie przeszkadza to nikomu z tak zwanych obrońców Konstytucji czy obrońców demokracji — czytamy słowa Bosaka.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że rząd wkrótce wprowadzi nowe obostrzenia. Szczególnie nie spodobało się to Konfederacji, która opowiada się za szeroko pojętą wolnością.

Minister Niedzielski zapowiedział także obowiązkowe szprycowanie dla trzech grup zawodowych — to znaczy nauczycieli, medyków i służb mundurowych. Jeżeli chodzi o całą resztę, to zobaczy się.

Zobacz również: Straż Graniczna: Mnóstwo prób przekroczenia granicy. W lesie znaleziono zwłoki mężczyzny

Zobacz również: Koniec ery Angeli Merkel. Olaf Scholz wybrany nowym kanclerzem Niemiec [WIDEO]

🔴 To co robi rząd to strategia gotowania żaby. Będą zmieniać bez końca te limity, sposób ich konstrukcji, żonglować…

Opublikowany przez Krzysztof Bosak Wtorek, 7 grudnia 2021

Źródło: Facebook.com

(Visited 181 times, 2 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj