propolski.pl: Straż Graniczna odnotowała kolejne próby przekroczenia granicy

Straż Graniczna: Mnóstwo prób przekroczenia granicy. W lesie znaleziono zwłoki mężczyzny

Straż Graniczna przekazała informację o 51 nowych próbach nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Odnotowano również przykre zdarzenie, ponieważ w lesie znaleziono zwłoki mężczyzny. Miał on przy sobie dokumenty jednego z państw afrykańskich.

— Wczoraj tj.07.12 na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 51 prób jej nielegalnego przekroczenia #FunkcjonariuszeSG wydali 6 postanowień o opuszczeniu terytorium RP — poinformowała Straż Graniczna w najnowszym komunikacie.

Ponadto poinformowano o kolejnej próbie siłowego przekroczenia granicy przez grupy migrantów.

— Na odcinku ochranianym przez placówkę w Czeremsze grupa 35 osób-głównie ob.Iraku, forsowała granicę. Wszyscy zostali zatrzymani — napisała Straż Graniczna na Twitterze.

Polskie służby ponownie stanęły przed dużym wyzwaniem. Okoliczności były wyjątkowo niesprzyjające i niebezpieczne. Strażnicy byli oślepiani laserami i światłem stroboskopowym, obrzucano ich także kamieniami.

Tymczasem podlaska policja donosi o tym, że we wtorek w lesie w gminie Narewka natknięto się na zwłoki mężczyzny. Miał on przy sobie plecak oraz nigeryjski paszport. Zwłoki leżały w odległości 9 km od granicy polsko-białoruskiej. Nie ma pewności, czy ta osoba to właśnie Nigeryjczyk, jej tożsamość będzie dopiero ustalana.

Zobacz również: Koniec ery Angeli Merkel. Olaf Scholz wybrany nowym kanclerzem Niemiec [WIDEO]

Zobacz również: Tusk przedstawił swój pomysł na pokonanie PiS: To by właściwie gwarantowało wygraną

Źródło: Twitter.com, wpolityce.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these