Strona główna Polska Borys Budka: „To prezydent Duda jest liderem wpadek. My nie chcemy produktu PR-owskiego”

Borys Budka: „To prezydent Duda jest liderem wpadek. My nie chcemy produktu PR-owskiego”

5 min czytania
0
0
1,234
Borys Budka

Borys Budka był gościem na antenie RMF FM i wypowiedział się na temat przyszłych wyborów prezydenckich. Przy okazji skrytykował urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę, twierdząc, że jest on prawdziwym liderem wpadek.

— Jeśli Polacy chcą zaprzestać tego niepotrzebnego podziału, tych konfliktów, tego ciągłego szczucia jednych na drugich, to powinni wybrać Małgorzatę Kidawę-Błońską, bo całe to zło rozpoczęło się w 2015 roku od zmian w pałacu — stwierdził Borys Budka.

Ponadto dodał, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest idealną kandydatką na prezydenta, ponieważ poprowadzi Polskę we właściwym kierunku.

— Przypomnę, prezydent Andrzej Duda, ułaskawiając osoby nieprawomocnie skazane, potem nie przyjmując przyrzeczeń od legalnie wybranych sędziów, potem podpisując bardzo złe ustawy, doprowadził do tego historycznego podziału w Polsce i dzisiaj jest właśnie ta wielka szansa, żeby te podziały zasypać. Małgorzata Kidawa-Błońska jest osobą, która z pewnością poprowadzi Polskę w nowoczesne, otwarte, tolerancyjne, niedzielące państwa — kontynuował poseł PO.

Wielu internautów zwróciło uwagę na sytuację, która miała miejsce w Pucku. Zadymiarze próbowali zakłócić przemówienie prezydenta, a następnie zdawali relację ze swoich działań Małgorzacie Kidawie-Błońskiej.

Gdy dziennikarz zapytał wprost o wpadki kandydatki PO na prezydenta, Budka stwierdził, że to Andrzej Duda popełnił ich najwięcej.

— Jeżeli byśmy mieli mówić o wpadkach, to niestety, ale głowa państwa, prezydent Rzeczpospolitej jest tutaj niekwestionowanym liderem. I to jest jeden z powodów, by zmienić w maju osobę, która będzie pierwszą osobą w państwie. Jestem przekonany, że Polacy oczekują właśnie takiej zmiany w Pałacu Prezydenckim — mówił szef ugrupowania.

— My w przeciwieństwie do sztabu Andrzeja Dudy nie zamierzamy nikogo szkolić. My chcemy prezydenta autentycznego, prawdziwego, a nie produkt PR-owski, który wtedy, kiedy każą w Nowogrodzkiej nakrzyczeć na sędziów, będzie to robił. To jest prezydent, który moim zdaniem, nie dorósł do tej roli — podsumował Borys Budka.

Przeczytaj również:  Owsiak oskarża Andrzeja Dudę: „Prezydent nie dba o zdrowie Polaków"

źródło: wpolityce.pl

Reakcja
1
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Piotr Krzemiński
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Rafał Trzaskowski: „Na złość im zrobię”

Rafał Trzaskowski podczas wiecu w Kłodzku poprosił wszystkich zebranych, by oddali na nieg…