Były prezydent Lech Wałęsa nie daje o sobie zapomnieć. Często komentuje bieżące wydarzenia polityczne, a jego zaskakujące słowa burzą opinię publiczną. W rozmowie z rosyjską telewizją oskarżył Polskę o to, że jest „V kolumną”.

Co to oznacza? Lech Wałęsa miał na myśli to, że nasz kraj bierze pieniądze z europejskich funduszy, ale swoimi działaniami nie wspiera Unii Europejskiej.

Polska wchodzi sobie do UE i potem jest V- kolumną, rozwala Unię! Tak nie może być! Wchodzisz, to się zgadzasz z regułami, a nie zgadzasz się, to nie wchodź! Biorą pieniądze nasze, a robią przeciw! No bałagan wszędzie, syf – powiedział były prezydent na nagraniu.

Jego ostatnie słowa bardzo często koncentrują się na krytyce Polski, którą ocenia jako tę, która nie współpracuje z UE. To jednak nie wszystko. Pierwszy przewodniczący Solidarności nie przebierał w słowach i wtrącił, co myśli na temat obecności amerykańskich wojsk w Polsce.

– Z logicznego punktu widzenia te zbrojenia są niepotrzebne, ale z komfortu psychicznego, to dobrze, że są Amerykanie w Polsce, niech oni się martwią, a jeszcze zgubią trochę dolarów w Polsce, to się opłaca, ale tak naprawdę logicznie bez sensu, na te czasy bez sensu – dodał Wałęsa.

Przeczytaj również:  "Tylko dzięki temu jeszcze żyje". Nowe wieści ws. stanu zdrowia Putina

 

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 1 034 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj