Eurodeputowany Patryk Jaki na antenie TVP Info poruszył temat konfliktu na granicy polsko-białoruskiej i przybliżył możliwe jego źródła.

— To nikt inny tylko śp. prezydent Lech Kaczyński mówił po ataku na Gruzję, jakie będą kolejne kroki Rosji. I co? Mylił się? Było dokładnie tak, jak to przewidział i diagnozował — powiedział Patryk Jaki.

Polityk podzielił się dłuższym komentarzem, nawiązując do historii. Przekonywał przy tym, że tutaj ważą się obecnie losy całej Europy, a problem nie dotyczy jedynie Polski i Białorusi.

Patryk Jaki dodał, że doskonale widać, jak realizowany jest scenariusz, o którym mówi prezydent.

— My dzisiaj mówimy dokładnie to samo, że tutaj nie chodzi o granicę Polski, tutaj chodzi o przyszłość całej Europy, bo Putin testuje, czy Europa jest solidarna, czy znów jest w stanie złamać tę solidarność i w ten sposób osłabiać Polskę i Europę — stwierdził Jaki.

Eurodeputowany przekazał, że znaczną rolę w całym kryzysie na granicy z Polską odkrywa prezydent Rosji Władimir Putin. Jego zdaniem, przywódca Rosji obawia się, że Polska mogłaby wzrosnąć i zyskać na sile.

— Putin boi się też tego, że jeżeli Polska będzie rosnąć w siłę gospodarczo i jeżeli zacznie odbudowywać swoje wpływy na terenach Ukrainy, Białorusi, czyli na terenach umownie możemy powiedzieć I Rzeczypospolitej, to w konsekwencji może stać się rywalem i ważną częścią rozgrywki politycznej, a przecież Putin chce polityki imperialnej. My musimy wybierać: wolność albo brak wolności. Demokracja albo to, co proponuje Putin i Łukaszenka. To jest też decyzja, przed którą stoją dzisiaj państwa europejskie — wyjaśnił Patryk Jaki.

Zobacz również: Austria karze swoich obywateli za nieposłuszeństwo. Horrendalne sumy za brak trzeciej dawki

Zobacz również: Coraz więcej Polaków cierpi na syndrom FOMO. Na czym polega?

Źródło: tvp.info, Twitter.com

(Visited 328 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj