Lech Wałęsa na niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej nazwał Kornela Morawieckiego zdrajcą. Kontrowersyjną wypowiedź byłej głowy państwa zdążyli skomentować już wszyscy, także Adam Borowski, działacz opozycji demokratycznej i niepodległościowej w epoce PRL.

— Lech Wałęsa vel „Bolek” atakuje Kornela Morawieckiego z zawiści, bo ten nigdy komunistom się nie sprzedał. A wielkim kozakiem to Kornel był. Bo gdy Wałęsa podpierał budki z piwem, w marcu 1968 Kornel uczestniczył w strajkach studenckich na Politechnice Wrocławskiej, potem w sierpniu tego roku drukował ulotki i plakaty przeciw interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji i je rozwieszał. Gdy poszedł na współpracę z SB w grudniu 1970 roku, Kornel drukował i kolportował ulotki przeciw pacyfikacji robotniczych protestów na Wybrzeżu. I można by tak dalej porównywać te dwa życiorysy. Gdy siedział w luksusowym ośrodku w Arłamowie i popijał wódeczkę, w tym czasie Kornel budował silne i nigdy nie rozpracowane przez SB podziemne struktury, za co później trafił do więzienia. Lech Wałęsa jest moralnym zerem, i stąd ta nienawiść do człowieka którego wielkości nie jest w stanie ścierpieć — napisał działacz społeczny na facebooku.

Warto dodać, że Adam Borowski startuje w wyborach parlamentarnych w okręgu warszawskim z pozycji 14 na liście Prawa i Sprawiedliwości.

Lech Wałęsa vel "Bolek" atakuje Kornela Morawieckiego z zawiści, bo ten nigdy komunistom się nie sprzedał. A wielkim…

Gepostet von Adam Borowski am Sonntag, 6. Oktober 2019

źródło: facebook

(Visited 412 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj