Mateusz Morawiecki odpowiedział Wałęsie

Premier Morawiecki: „Te słowa więcej świadczą o Lechu Wałęsie, a nic nie mówią o moim ojcu”

Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos po dłuższej nieobecności, spowodowanej śmiercią ojca. Podziękował politycznym konkurentom za słowa otuchy i odniósł się do skandalicznych słów Lecha Wałęsy na niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej.

Morawiecki gościł w telewizji internetowej wPolsce.pl. Premier podziękował za kondolencje oraz przyznał, że „to bardzo trudny moment”. Szef rządu zaraz potem odniósł się do wystąpienia Lecha Wałęsy podczas wiecu wyborczego opozycji:

— Te słowa więcej świadczą o Lechu Wałęsie, a nic nie mówią o moim ojcu. Mam bardzo swoje określone zdanie na temat Lecha Wałęsy od wielu lat i ogromnie ubolewam, że na początku lat 90. nie przyznał się, że był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa, bo myślę, że jako naród, ja na pewno, wybaczyłbym mu, wszyscy byśmy jemu wybaczyli i historia Polski mogłaby się dużo, dużo lepiej potoczyć — powiedział szef polskiego rządu.

Morawiecki skrytykował lidera Solidarności i przypomniał, że ten przez pewien czas był tajnym współpracownikiem Służb Bezpieczeństwa:

— Ja mam od wielu lat swoje bardzo określone zdanie na temat pana Lecha Wałęsy i ogromnie ubolewam że na początku lat dziewięćdziesiątych nie przyznał się do tego, że był tajnym współpracownikiem SB, bo ja na pewno bym mu wybaczył. Myślę że wszyscy byśmy mu wybaczyli jako naród i historia Polski mogłaby się dużo, dużo lepiej potoczyć.

Premier zapowiedział też, że od poniedziałku wraca do czynnego udziału w toczącej się kampanii wyborczej.

źródło: wPolsce.pl

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these