Kryzys na polsko-białoruskiej granicy zdaje się stale przybierać na sile. W ramach operacji „Śluza” białoruskie służby wciąż dowożą imigrantów, a w polskim Sejmie nie brakuje gorących emocji związanych z tą kwestią.

Jak się okazuje, białoruska propaganda zachwyca się naszymi posłami, którzy robili „show” na granicy. Chodzi m.in. o Klaudię Jachirę, która nie raz pojawiała się na miejscu, by wspierać imigrantów.

— Wygląda na to, że Polacy zaczynają się czegoś domyślać. A soczyste sformułowania polskich posłów sprawiają, że wszyscy „białoruscy propagandyści” płaczą. Posłanka na Sejm, polska aktorka Claudia Jahira, potępia reżim Dudy z mównicy sejmowej — napisano na profilu „Witebsk Pro” na rosyjskojęzycznym serwisie społecznościowym WKontakte. Dodatkowo opublikowano wideo z wystąpieniem Jachiry w Sejmie.

Takie same informacje pojawiły się na profilu białoruskiego polityka Jurija Woskresenskiego.

W Polsce rozgrywa się prawdziwy dramat i histeria. Wielu polityków i celebrytów, a także osób walczących o prawa człowieka robi wszystko by wspomóc przerzut imigrantów do Polski.

Aktualnie zwiększono liczbę lotów z Iraku do Białorusi, a na liniach między tymi krajami kursują większe samoloty. Irakijczycy zmotywowani słowami Łukaszeni zaczęli organizować się w mediach społecznościowych, by podejmować działania w kierunku przedostania się przez granice UE.

Przeczytaj również:  Cezary Żak ukarany za palenie śmieci. Dostał mandat

Imigranci kupują rozmaite wycieczki turystyczne na Białoruś, a ich cena waha się od 600 do 1000 dolarów. Na miejscu mają mieć do dyspozycji kilka hoteli i być pod nieustanną opieką białoruskich służb, które pomogą im w podróży pod granicę.

Zobacz również: Włamał się do lokalu, by zrobić sobie kebab. Szybko trafił w ręce policji [WIDEO]

Zobacz również: Białoruski pogranicznik rzucał czymś w stronę Polaków. Wszystko uwieczniono na nagraniach [WIDEO]

źródło: Twitter.com, Telegram

(Visited 556 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj