Władimir Putin oznajmił, że Rosja jest gotowa pomóc w rozwiązaniu kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Zdaniem rzecznika ministra — koordynatora służb specjalnych Stanisława Żaryna rosyjski prezydent od samego początku miał taki plan.

Stanisław Żaryn dodał, że aktualne rozgrywki na granicy nie są niczym nadzwyczajnym, a stanowią doskonale przemyślaną strategię.

Władimir Putin udzielił telewizyjnego wywiadu, podczas którego skomentował aktualną sytuację na polsko-białoruskiej granicy. Jeszcze raz podkreślił, że Rosja nie ma nic wspólnego z tym, co się dzieje.

Rosyjski przywódca zaznaczył, że nie rozmawiał o kryzysie na granicy z Aleksandrem Łukaszenką, mówiąc, że sam dowiedział się o nim z mediów. Polityk zadeklarował, że Rosja jest gotowa udzielić pomocy w rozwiązaniu całego konfliktu.

— Jednak gotowi jesteśmy pomóc na wszelkie sposoby w uregulowaniu sytuacji, jeśli oczywiście coś będzie od nas zależeć — stwierdził Putin.

W ocenie Stanisława Żaryna Władimir Putin od samego początku chciał zrealizować konkretny plan i dogłębnie rozumiał źródło całego konfliktu.

— Kiedy słyszymy oskarżenia pod naszym adresem, chcę wszystkim powiedzieć: zajmijcie się swoimi wewnętrznymi problemami, nie przerzucajcie na nikogo własnych spraw, które rozwiązywać powinny wasze resorty o odpowiednich kompetencjach — powiedział Żaryn.

Przeczytaj również:  Elon Musk wskazał, na kogo chce głosować w wyborach prezydenckich

— Zgodnie z oczekiwaniami Rosja zaczyna prezentować się jako potencjalny mediator w sprawie kryzysu na granicy białorusko-polskiej. Putin planował to od początku, wspierając bardzo mocno, choć po cichu Łukaszenka. Polityczne koszty tej „pomocy” byłyby bardzo wysokie… — napisał rzecznik ministra — koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Zobacz również: Ogromna grupa migrantów naciera w kierunku polskiej granicy. Wszystko się nagrało [WIDEO]

Zobacz również: Białoruscy żołnierze gromadzą się przy przejściu w Bruzgach: „To kontrolowana przez Białoruś eskalacja wydarzeń na granicy z Polską” [WIDEO]

Źródło: TVP.Info, Twitter.com

(Visited 3 732 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj