propolski.pl: Będzie powrót do nauczania zdalnego?

Będzie powrót do nauki zdalnej? Jasna odpowiedź ministra Czarnka

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wypowiedział się w kwestii aktualnej sytuacji epidemicznej i nawiązał tematu nauczania zdalnego. Minister zapewnił, że póki jest to możliwe, nauka stacjonarna będzie kontynuowana.

Szef MEiN odniósł się do kwestii funkcjonowania szkół i odpowiedział na pytanie, czy nauka nie powinna przejść w tryb zdalny z racji zbliżającej się czwartej fali.

— Słucham cały czas ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, którego niezwykle szanuję i cenię. Słucham Głównego Inspektora Sanitarnego Krzysztofa Saczki, którego też bardzo szanuję i cenię. Do tej pory nie spotkałem żadnego zdania, czy też nie trafił do mnie żaden komentarz z ich strony, żeby ogóle zastanawiać się nad tym — powiedział minister Czarnek.

— Mamy pełną świadomość tego, że przy drugiej i trzeciej fali sytuacja wyglądała inaczej niż przy czwartej fali. Tam była konieczność podejmowania takich decyzji, żeby przeciąć komunikację społeczną, kontakty społeczne, w ramach których wirus się rozprzestrzenia. Dziś sytuacja jest inna, jest ciężka, ale nie tak, jak przy drugiej i trzeciej fali — dodał polityk w radiowej Jedynce.

Czarnek ocenił, że nauka stacjonarna jest nam wszystkim bardzo potrzebna i trzeba zrobić wszystko, by była kontynuowana tak długo, jak to możliwe.

Na pytanie, czy w tej kwestii występują jakieś rozbieżności między nim, a szefem MZ, Czarnek odpowiedział przecząco.

— Jesteśmy w pełnym kontakcie od samego początku, uzgadnialiśmy od czerwca akcję dostarczania do szkół za ponad 100 mln zł sprzętu koniecznego do zabezpieczenia uczniów, nauczycieli i całego środowiska szkolnego przed koronawirusem. W dalszym ciągu jesteśmy tego samego zdania. Oczywiście, nie jestem w stanie wykluczyć sytuacji, w której znów służba zdrowia będzie na skraju wydolności, a przypadków zachorowań, a przede wszystkim hospitalizacji i ciężkich przypadków będzie tyle, że znów trzeba będzie oddziaływać na kontakty społeczne — stwierdził szef MEiN.

Wyjaśnił, że nauka zdalna wyrządziła wiele szkód, jeśli chodzi o wiedzę, jak i kondycję fizyczną, czy psychiczną uczniów.

Zobacz również: Czarzasty wdał się w sprzeczkę z Giertychem: Po co robisz z siebie głupka?

Zobacz również: Redaktor Miłosz Kłeczek do posła KO: „Niech Pan nie macha tymi rękami” [WIDEO]

Źródło: stefczyk.info, PAP

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these