Media obiegła informacja, że rząd przyjął projekt ustawy o rodzinnym kapitale opiekuńczym. O szczegółach nowego rozwiązania opowiedział sam premier Mateusz Morawiecki. Nowe świadczenie będzie wypłacane od 2022 r. i będzie przeznaczone na drugie i kolejne dziecko w rodzinie w wieku od 12. do 36. miesiąca życia. Kwota ta wyniesie łączną wysokość 12 tys. zł na dziecko.

Świadczenie z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego w łącznej wysokości 12 tys. zł zostanie wypłacone na prośbę i wniosek osoby do tego uprawnionej. Co ciekawe nie będzie uzależnione od dochodów rodziny.

Rząd oszacował, że w 2022 r. z nowego pomysłu będzie mogło skorzystać nawet 410 tys. dzieci, a kolejne 110 tys. dostanie dofinansowanie na uczęszczanie do żłobka lub klubu dziecięcego.

Świadczenie będzie wypłacane przez 24 miesiące w kwocie 500 zł miesięcznie na dziecko. Rodzice będą mogli określić, czy życzą sobie otrzymywać je przez rok po 1 tys. zł miesięcznie.

Premier Morawiecki podkreślił, że łączenie życia zawodowego i rodzinnego to nie lada wyzwanie w dzisiejszych czasach. Szczególnie młode rodziny muszą zmagać się z wieloma problemami, dlatego należy je z całych sił wspierać.

— Jest to 12 tysięcy złotych kapitału dla rodzin, żeby wesprzeć na tym etapie życia dzieci naszych wspaniałych, młodych rodziców — mówił szef polskiego rządu.

— Chcemy budować Polskę szczęśliwych rodzin i z tej drogi nie zejdziemy — opowiedziała o projekcie minister rodziny Marlena Maląg.

— Silna Polska to Polska zbudowana na silnej rodzinie. Dziś jesteśmy w sytuacji związanej z pułapką demograficzną. Aktualnie konsultujemy strategię demograficzną, rozmawiamy z Polakami i pokazujemy konkretne rozwiązania, i te konkretne rozwiązania znajdują się w Polskim Ładzie — dodała Maląg.

Zobacz również: Tomasz Lis o sytuacji w Afganistanie. „U nas talibowie przejęli kraj…”

Zobacz również: Joe Biden reaguje na sytuację w Afganistanie. „To nie była nasza wojna i dla Ameryki musiała się skończyć”

Zobacz również: Tomasz Lis o sytuacji w Afganistanie. „U nas talibowie przejęli kraj…”

Zobacz również: Joe Biden reaguje na sytuację w Afganistanie. „To nie była nasza wojna i dla Ameryki musiała się skończyć”

źródło: polsatnews.pl, YouTube.com

(Visited 547 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj