Tomasz Lis skomentował w mediach społecznościowych burzliwą sytuację w Afganistanie. Nie mógł się przy tym powstrzymać, by złośliwie nie uderzyć w partię rządzącą.

Wszyscy ostatnio żyjemy głośnymi wydarzeniami, które rozegrały się w Afganistanie, gdzie talibowie przejęli władzę praktycznie w całym kraju. Wszystko przez decyzję prezydenta USA Joe Bidena, który zadecydował o wycofaniu stamtąd wojsk Stanów Zjednoczonych. Bojownicy wykorzystali tę okazję i zajęli największe miasta, aż w końcu wkroczyli do stolicy — Kabulu.

W mediach ukazał się obraz prawdziwej rozpaczy. Szczególnie głośnym echem obiło się nagranie z lokalnego lotniska. Do poniedziałku stanowiło ono jedyną drogę ucieczki z kraju, ponieważ było strzeżone przez amerykańskich żołnierzy.

Zachodnie kraje, którym przewodziły USA, prowadziły masową ewakuację swoich ambasad i afgańskich współpracowników. Na wideo zarejestrowano, jak również zwykli Afgańczycy próbują dostać się do startujących samolotów. Nie obeszło się wówczas bez wypadków śmiertelnych.

Sytuacja w Afganistanie jest szeroko komentowania w mediach, również w polskich. Opozycja obwinia o wszystko obóz rządzący i zarzuca mu opieszałe i nieprzemyślane działania. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że już niedługo do Afganistanu wyleci pierwszy samolot, którego celem będzie ewakuacja.

Przeczytaj również:  Kolejne niewygodne pytanie dla Tuska. Tym razem w Pabianicach: „Panie, obudź się pan, jedź na Nowogrodzką” [WIDEO]

— Wyślemy więcej samolotów, niż jest to konieczne. Jak tylko dostaniemy zgodę na lądowanie w Kabulu, będziemy mogli pomóc też innym sojusznikom. Chcemy zachować się bardzo solidarnie — zaznaczył szef polskiego rządu.

Do głośnej sytuacji w Afganistanie odniósł się również dziennikarz Tomasz Lis, który nie kryje swojego rozczarowania postawą PiS-u.

— U nas talibowie przejęli kraj w wyniku wyborów. Dyskretny urok demokracji. Wszyscy piszą, że PiS ma samych wrogów i prowadzi wojnę, z kim się da. Ale dobre relacje z nowymi władzami Afganistanu wydają się bardzo możliwe — stwierdził w swoim wpisie.

Zobacz również: Nowy sondaż zaufania do polityków. Donald Tusk wyprzedza Jarosława Kaczyńskiego

Zobacz również: Ryszard Terlecki: Co oznacza wyrzucenie Jarosława Gowina z rządu i jakie będą tego konsekwencje?

źródło: wmeritum.pl

(Visited 1 815 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here