Przewodniczący Rady Medycznej przy premierze prof. Andrzej Horban zabrał głos w kwestii szczepień dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Jest zdania, że powinno to nastąpić jak najszybciej — nawet jeszcze w czerwcu.

— Szczepienia dzieci w wieku od 12 lat powinny ruszyć jak najszybciej. Do rozważenia jest, czy nie zorganizować ich w szkole lub w jej okolicy — stwierdził prof. Andrzej Horban podczas poniedziałkowego posiedzenia Rady Medycznej.

— Istniejący system punktów szczepień pozwala dołączyć każdą grupę, która jest potencjalnym kandydatem do szczepienia, w związku z tym dzieci takoż. Do rozważenia jest, czy nie zorganizować tych szczepień w szkole lub też w okolicy szkoły — dodał profesor.

Zobacz również: Nieoficjalnie: PiS podpisało z Kukiz’15 umowę o współpracy programowej! Szczegóły w najbliższym czasie

Na pytanie, czy możliwe jest uruchomienie tego procesu, zanim zakończy się rok szkolny, odpowiedział: „Myślę, że to jest realne. Druga rzecz to jeśli rodzice dbają o swoje dzieci, ale też o zdrowie babć i dziadków, to powinni dzieci zaszczepić” — tłumaczył lekarz.

Profesor dodał, że najlepszym pomysłem byłoby szczepienie dzieci w wakacje.

— Dobrze by było i pięknie, gdyby w każdej szkole była, chociaż pielęgniarka i punkt szczepień — mówił.

Przeczytaj również:  Polacy oglądali ten film przed meczem z Arabią. To ich zmotywowało

Czym jest Rada Medyczna?

Jest organem pomocniczym premiera Mateusza Morawieckiego. W jej skład wchodzi główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. Andrzej Horban oraz 15 ekspertów medycznych.

Zobacz również: Asystent Kidawy-Błońskiej oszukał darczyńców, że choruje na białaczkę: „Jestem wstrząśnięta”

Jakie zadania należą do Rady Medycznej?

Będzie to przede wszystkim analiza oraz ocena bieżącej sytuacji w kraju i opracowanie propozycji działań, a także opiniowanie aktów prawnych.

Europejska Agencja Leków (EMA) w piątek zatwierdziła wniosek o rozszerzenie stosowania szczepionki Pfizer/BioNTech przeciwko koronawirusowi na dzieci w wieku od 12 do 15 lat.

Źródło: tysol.pl

(Visited 1 265 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

  1. Wszyscy biorący udział w covidowej hucpie winni być w nadzwyczajnym trybie i pilnie odizolowani od społeczeństwa oraz bezzwłocznie umieszczeni w miejscach odosobnienia dla osób stanowiących szczególne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego i społeczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj