Beata Kempa zabrała głos podczas konwencji Solidarnej Polski. Skomentowała wtedy zachowanie Radosława Sikorskiego, który uczestniczył w debacie w PE dot. reformy sądownictwa w Polsce.

Wypowiedzi prof. Marka Belki, Radosława Sikorskiego i prof. Wojciecha Sadurskiego wywołały entuzjazm europejskich polityków.

Sikorski, który mocno udzielał się podczas tego spotkania został skrytykowany przez europosłankę PiS Beatę Kempę, która powiedziała:

— Tłumaczyli jak uderzyć w Polski rząd, mówili o zwiększeniu presji wobec Polski. No znalazł się lord spod Bydgoszczy — żartowała. Dalsza część jej wypowiedzi była w podobnym tonie.

— Wypowiedzi Marka Belki, profesora Wojciecha Sadurskiego i Radosława Sikorskiego spotkały się z entuzjazmem części europejskich polityków, do których prof. Sadurski apelował — podkreśliła.

Ponadto skrytykowała wypowiedzi polityków opozycji obecnych na debacie.

— Dzisiaj nie trzeba czołgów, by stracić suwerenność. Wystarczy, że mamy takich Polaków za granicą. Takie apele trafią na podatny grunt — powiedziała Kempa.

 

źródło: wpolityce.pl

(Visited 73 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Kaczyński. "Nie wszystko wychodzi, czasem są spory". Odniósł się do inflacji i zarzutów o prorosyjskość PiS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj