Beata Kempa udzieliła wywiadu telewizji wPolsce.pl i przyznała, że niedawno zmagała się z zakażeniem na koronawirusa. Europosłanka nie kryła tego, że wspomagała się amantadyną, która jej pomogła.

Beata Kempa powiedziała, że aktualnie czuje się dobrze „aczkolwiek nie jest tak, jak zawsze, gdzieś tej energii, pełnego powrotu do zdrowia nie ma, ale do obowiązków już tak”. Dodała, że najmocniej wystraszyły ją początki choroby.

— W tych pierwszych, najgorszych chwilach miałam gdzieś z tyłu głowy, że nie wyląduję pod respiratorem, nie wyląduję w szpitalu, nie będzie ze mną źle. Miałam poczucie bezpieczeństwa. Oczywiście wiem, że są różne teorie, ale ja jednak się tego trzymałam. Od razu też włączono leczenie. Przyznaję, że leczyłam się amantadyną, ponieważ w pierwszych chwilach czułam się naprawdę bardzo źle — wspominała Kempa.

— Chorował również szereg osób z mojej rodziny. Część osób niezaszczepiona do dziś dość ciężko przechodzi Covid-19. Mam wielkie przesłanie: uważajcie na siebie, szczepcie się i spróbujcie to podjąć tak, że w momencie, w którym nie wiadomo, z której strony ten wróg przyjdzie, to może przejdziemy to nieco lżej — apelowała europosłanka.

Europosłanka podkreśliła, że w jej przypadku amantadyna okazała się skuteczna.

— To nie było tylko dzieło psychiki. Ja wiedziałam, jak się czułam na samym początku. Może dlatego, że jestem osobą pełną energii, wielkiego zaangażowania, a to nagle zwaliło mnie z nóg. Widziałam więc, jak z dawki na dawkę moja sytuacja się poprawia i wobec mnie ten lek rzeczywiście działa — mówiła Kempa. Ostrzegła przy tym wszystkich chcących działać na własną rękę.

— Zastrzegam, że ważne jest, aby przyjmowanie amantadyny skonsultować z lekarzem i brać także te leki, które trzeba przyjmować obok amantadyny — leki na rozrzedzenie krwi, witaminy, to, co zaleci. Nie róbmy niczego na własną rękę. Ja miałam takie wrażenie, ale przede wszystkim pewność, że ten lek również pomaga. Plus to zabezpieczenie, że jednak jestem zaszczepiona — podsumowała Kempa.

Zobacz również: Nie żyje Żora Korolyov znany z „Tańca z gwiazdami”. Odszedł nagle i niespodziewanie

Zobacz również: Premier Boris Johnson na imprezie w trakcie lockdownu? Wyciekło kolejne zdjęcie

źródło: wpolityce.pl, wmeritum.pl

(Visited 189 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj