Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow skomentował kwestię pochodzenia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Rosyjski polityk ocenił, że nie ma żadnej sprzeczności w nazywaniu przez Rosjan inwazji operacją, która ma na celu „denazyfikację” Ukrainy.

Dodał przy tym, że nawet Hitler „miał żydowską krew”. Izrael nie pozostał bierny i na jego odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

Siergiej Ławrow powiedział ostatnio, że żydowskie korzenie Wołodymyra Zełenskiego nie negują sensu twierdzeń Rosji, że „specjalna operacja wojskowa” prowadzi do „denazyfikacji”.

Dodał także, że „niektórzy z najgorszych antysemitów to Żydzi”

– Co z tego, że Zełenski jest Żydem? Fakt ten nie neguje elementów nazistowskich na Ukrainie. Uważam, że Hitler miał również żydowską krew – pytał rosyjski polityk.

Do słów Siergieja Ławrowa krytycznie odniósł się szef muzeum Holokaustu Yad Vashem, Dani Dayan. Zaznaczył on, że są one „fałszywe, złudne i niebezpieczne, godne wszelkiego potępienia”.

Do wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Rosji ustosunkował się również lider izraelskiej partii Jest Przyszłość, Ja’ir Lapid.

– To niewybaczalny i skandaliczny komentarz, straszny błąd historyczny i oczekujemy przeprosin. Żydzi nie mordowali się podczas Holokaustu. Najniższą formą rasizmu przeciwko Żydom jest obwinianie samych Żydów o antysemityzm – denerwował się Izraelczyk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Andrzej Duda: Nie możemy bać się gróźb Rosji

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Komisarz UE powiedział o karach dla Polski. Europoseł PiS nie wytrzymał [WIDEO]

źródło: Twitter.com

(Visited 160 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Nasz prezydent stwierdził, że wszyscy Polacy mają kroplę żydowskiej krwi. Mamy się z tego powodu powiesić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj