Bartłomiej Pejo — Wolnościowiec, patriota, działacz społeczny, od kilku lat prezes Regionu Lubelskiego Partii KORWiN (Wolność) udostępnił na Facebooku fragment artykułu z serwisu rp.pl. Mówi on o skutkach dramatycznie postępującej inflacji, która wpływa na życie codzienne Polaków.

Pisaliśmy również o pośle Grzegorzu Braunie, który podobnie nie ma złudzeń w tej kwestii. Coraz więcej polityków i ekspertów bije na alarm, jeśli chodzi o rozdawnictwo i nieprzemyślany dodruk pieniędzy.

— Szalejąca inflacja zmusza coraz większą grupę Polaków do zmiany zwyczajów. Więcej niż 1/3 osób ogranicza już nawet podstawowe, codzienne wydatki, żeby pieniędzy starczyło na cały miesiąc. Co czwarty z kolei przyznaje, że przez wyższe ceny nie starcza mu na podstawowe wydatki — czytamy fragment opublikowanego artykułu.

Wynika z niego, że potrzeby codzienne Polaków zostały znacznie ograniczone i sprowadzają się do tych niezbędnych.

— By ratować domowe budżety 38 proc. rezygnuje z niektórych usług jak wyjścia do restauracji. 35 proc. osób przyznało, że ograniczyło jeżdżenie samochodem ze względu na wysokie ceny benzyny. 38 proc. przyznaje, że oszczędza teraz zdecydowanie mniej niż dotychczas, gdyż ze względu na wyższe ceny więcej wydaje, z kolei 13 proc. zupełnie zrezygnowało z oszczędzania, bo to się nie opłaca — dodano w serwisie.

Przeczytaj również:  Komisja Europejska znowu odebrała Polsce fundusze! Chodzi o ogromne pieniądze

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Śmiszek chciał świętować tęczowe święto. Korwin-Mikke zareagował w swoim stylu

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Paweł Kukiz: Znam PO do szpiku kości. Ta partia ma jedną intencję

Szalejąca inflacja zmusza coraz większą grupę Polaków do zmiany zwyczajów. Więcej niż 1/3 osób ogranicza już nawet…

Opublikowany przez Bartłomieja Peję Środa, 18 maja 2022

źródło: rp.pl, Facebook

(Visited 93 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj