W czasie konferencji prasowej w Jaworznie miała miejsce ostra wymiana zdań między przedstawicielami PO Wojciechem Saługą i Markiem Sową a prezesem Taurona i związkowcami z Solidarności.

Grupa związkowców Solidarności z Taurona była obecna na konferencji posłów PO. Związkowcy zagłuszali wystąpienie gwizdami i trąbkami. Oskarżali również posłów o kłamstwa i chęć zbicia kapitału politycznego wokół sprawy bloku w Jaworznie.

–Ja tylko chciałem powiedzieć jako energetyk, który także tu pracował w 2012 roku. Panie pośle, jedyne co państwo potrafiliście zrobić, to projekt związany z optymalizacją kosztów. I to wasz zarząd podjął decyzję o tym, żeby zwalniać ludzi! I dzisiaj ci pracownicy z Solidarności i nie tylko, czemu wam nie wierzą? Z prostej przyczyny! Bo kłamiecie! Wasi ludzie jedyne co potrafili wymyślić, to zwalniać ludzi! Nic więcej! Mimo wszelkich błędów, bo ten rząd też popełnia błędy, ale broń nas Boże od tego, co by państwo wyprawiali – powiedział Bogdan Tkocz z Solidarności.

– Drodzy państwo! Rzeczywiście trzeba narodowi powiedzieć prawdę! Ale czy państwo głosowali za węglem, czy przeciw węglu? Czy państwo powiedzieli, że ta energetyka nadaje się do niczego? Czy chcielibyście oprzeć energetykę na wietrze? Na czym chcielibyście to zrobić? – zapytał posłów PO związkowiec.

Przeczytaj również:  Bielan przekonuje: "My nie mamy możliwości, żeby sfałszować wybory". Kaczyński mówi o "nowym sposobie liczenia głosów"

Awantura między posłami PO a związkowcami

Na konferencji pojawił się również prezes Grupy Tauron Paweł Szczeszek, który jest także prezesem eksploatującej blok spółki NJGT.

– Oprócz tego, że kieruję Grupą Tauron, osobiście pokieruję pracami NJGT. Posiadam odpowiednie uprawnienia energetyczne, mam uprawnienia dyżurnego inżyniera ruchu, będę osobiście nadzorował te prace – powiedział prezes.

– Nie można tolerować kłamstwa. To są kłamstwa, panowie wpisujecie się w jakąś rosyjską propagandę – dodawał prezes Taurona. Zapewnił przy tym, że blok w Jaworznie posiada odpowiednie zapasy węgla.

– Pozwólcie nam pracować i dokończyć pracę tego bloku. Na dzisiaj nie ma żadnej awarii – to jest odstawienie w trakcie ruchu regulacyjnego. Kończymy wspólnie z Rafako inwestycję i do końca października mamy na to czas. Proszę nie opowiadać głupot i nie straszyć Polaków – mówił Szczeszek.

– Obecna przerwa w pracy jest postojem w trakcie ruchu optymalizacyjnego elektrowni, który jest rzeczą naturalną. Do końca października ten ruch zostanie zakończony i przejdziemy do regularnej pracy – dodawał prezes Taurona.

Opublikowany przez Platforma Obywatelska Śląskie Wtorek, 9 sierpnia 2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wierzyć mu? Guy Verhofstadt uspokaja: „Nikt w Europie nie chce zniewalać dumnych Polaków”

Przeczytaj również:  Oto przywileje, jakie posiada Macierewicz. "Jest szeregowym posłem" [+WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Borys Szyc też jest spłukany? „Przestałem się oszukiwać, dalej już nie da rady”

źródło: Facebook

(Visited 178 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj