propolski.pl: Arłukowicz stracił cierpliwość

Arłukowicz stracił cierpliwość i zaapelował do ministra Niedzielskiego: „Do dymisji albo do roboty”

Bartosz Arłukowicz stracił cierpliwość i w mocnych słowach zwrócił się do ministra Adama Niedzielskiego.

– Do dymisji albo do roboty. Ja wiem, że po wczorajszym boi się pan z resortu wychylić. Ale ludzie umierają. A to pańska odpowiedzialność – napisał wzburzony polityk.

Wtorkowe głosowanie nad projektem nowej ustawy covidowej to prawdziwa porażka dla obozu rządzącego. Projekt został odrzucony przez Komisję Zdrowia, a później przepadł w głosowaniu Sejmowym, co rozpętało prawdziwą burzę podczas posiedzenia.

Przedstawiciele opozycji nie mają litości dla PiS-u, upatrując w porażce głosowania nadciągające problemy dla premiera Morawieckiego oraz ministra Niedzielskiego.

Eurodeputowany KO Bartosz Arłukowicz przypomniał, jak dramatyczną mamy sytuację w Polsce odnośnie pandemii. Przywołał nawet aktualne statystyki opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia.

Resort zdrowia informuje o 56 tys. nowych zachorowań, głównie na Śląsku i Mazowszu. Z powodu koronawirusa zmarły 94 osoby, a w wyniku chorób współistniejących z COVID-19 224 osoby.

Arłukowicz stracił cierpliwość i stwierdził, że odpowiedzialność za ten stan rzeczy ponosi sam minister Niedzielski, który powinien rozważyć swoją przyszłość na stanowisku.

– Do dymisji albo do roboty. Ja wiem, że po wczorajszym boi się pan z resortu wychylić. Ale ludzie umierają. A to pańska odpowiedzialność – napisał polityk.

Zobacz również: To nie tak miało być. Greta Thunberg przez przypadek nacisnęła Enter, a potem szybko skasowała wpis

Zobacz również: Sośnierz zaatakował Morawieckiego: „Grasz bohatera za cudze pieniądze, frajerze!”

źródło: Twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these