Greta Thunberg omyłkowo nacisnęła Enter i udostępniła dokument, którego nie chciała pokazać światu. Znajdywały się w nim sugestie, co ma napisać na Twitterze o protestach rolników w Indiach.

Szwedzka aktywistka udostępniła, a potem błyskawicznie usunęła wiadomość, która zawierała listę „sugerowanych postów” dotyczących trwających w Indiach protestów rolników.

18-latka przesłała również na Twittera „zestaw narzędzi” dla wszystkich chętnych, by wesprzeć protestujących.

Podejrzewa się, że materiały zostały stworzone przez kanadyjską fundację Poetic Justice Foundation, która zajmuje się organizacją „wydarzeń mających na celu kwestionowanie i zakłócanie systemowych nierówności i uprzedzeń”.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Indii wydało oświadczenie, w którym oskarżyło celebrytów i obcokrajowców o „wywoływanie sensacji i próby wyegzekwowania ich planu”.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski nie ma żadnych wątpliwości: „Zaraza powróci” [WIDEO]

Greta Thunberg została oskarżona o „tworzenie dysharmonii i bycie częścią większego spisku”, a policja w Delhi zabrała się już za formalne dochodzenie w tej sprawie.

W temacie protestu rolników w Indiach wypowiedziała się również Rihanna, która pokazała artykuł opisujący blokadę Internetu w Delhi: — Dlaczego o tym nie mówimy?! — zapytała piosenkarka.

Źródło: o2.pl

(Visited 25 392 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj