propolski.pl: Małgorzata Trzaskowska i jej nowe plany

Trzaskowska: „Wnioskujemy, aby przy Pałacu Kultury powstał plac Praw Kobiet”

Małgorzata Trzaskowska oznajmiła na Facebooku, że zamierza złożyć wniosek o nadanie planowanemu placowi przed Pałacem Kultury i Nauki nazwy „plac Praw Kobiet”.

— Potrzebujemy i chcemy, aby w Warszawie i w Polsce były miejsca, które będą nam przypominały, o co dziś walczymy — powiedziała żona prezydenta Warszawy.

Dodała, że potrzebne są takie miejsca, które będą przypominały o najważniejszych wartościach.

— Potrzebujemy i chcemy, aby w Warszawie i w Polsce były miejsca, które będą nam przypominały, o co dziś walczymy. Dlatego w przyszłym tygodniu złożymy jako Fundacja Wspólnota Kobiet wniosek do Rady Miasta st. Warszawy o to, aby plac, który powstanie po rewitalizacji terenów pod PKiN, został nazwany placem PRAW KOBIET — kontynuowała Trzaskowska.

W jej ocenie prawa kobiet są bardzo ważne i należy to podkreślać poprzez tego typu inicjatywy. Nazwa, która będzie przyświecała temu projektowi to przede wszystkim „symbol tego, że jesteśmy samodzielne i same stanowimy o sobie, że jesteśmy równoprawnymi obywatelkami naszego kraju”.

Zobacz również: Kożuchowska o protestach kobiet: „Ulica nie jest miejscem do podejmowania tego typu dyskusji”

Małgorzata Trzaskowska zaoferowała pomoc wszystkim zainteresowanym, którzy chcieliby się przyłączyć.

— Ponieważ same przechodzimy teraz przez wszystkie procedury, chętnie udostępnimy Wam informacje o tym, co trzeba zrobić, aby wystąpić z takim wnioskiem — oznajmiła żona Rafała Trzaskowskiego. Pod jej wpisem pojawiło się wiele głosów uznania dla tego pomysłu.

Wnioskujemy, aby przy Pałacu Kultury i Nauki powstał plac Praw Kobiet! Potrzebujemy i chcemy, aby w Warszawie i w…

Opublikowany przez Małgorzata Trzaskowska Sobota, 31 października 2020

źródło: tysol.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these