Andrzej Duda został w czwartek zaprzysiężony na drugą kadencję prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Zgromadzenie Narodowe odbyło się z udziałem części opozycji, która wciąż zarzuca głowie państwa m.in. łamanie konstytucji oraz odczłowieczanie osób LGBT.

Andrzej Duda wygłosił z mównicy sejmowej orędzie, w którym napominał o poszanowaniu wyników lipcowych wyborów:

— W wyborach wzięło udział ponad 20 mln wyborców, to wielka sprawa, wielkie zwycięstwo polskiej demokracji. Na mnie zagłosowało blisko 10,5 mln osób. (…) To wielki zaszczyt i siła. Rodacy udzieli mi silnego demokratycznego mandatu na kolejną kadencję — mówił prezydent.

Władza pochodzi z woli narodu i naród wyraził swoją wolę w wyborach. To Polacy mają prawo zdecydować, kto ma być ich prezydentem. I zdecydowali — dodał następnie.

Przeczytaj również: Wracają obostrzenia. Ministerstwo Zdrowia podało szczegóły: Jesteś w tej strefie? Przygotuj się na utrudnienia

Nie wszyscy jednak akceptują wynik wyborów. Pod Sejmem obecni byli dzisiaj nie tylko zwolennicy urzędującego prezydenta, ale także jego zdeklarowani przeciwnicy. Jednym z nich okazała się być kobieta z kartonem opatrzonym napisem „Andrzej Duda zabija państwo prawa”. Protestująca miała w ustach gwizdek, którym zagłuszała zwolenników PADa. Zachowanie wyborczyni Rafała Trzaskowskiego spotkało się z krytyką internautów:

— Demokracja i kultura osobista w wydaniu platformiarskim. Kiedyś mówiono dosadnie o takich niestosownie do wieku zachowujących się kobietach: stara a głupia.

— Jacy wyborcy tacy kandydaci. W następnej kampanii trzeba ją pokazywać, bo ona napewno pójdzie na wybory. A TY ?

— A tak poważniej. Obserwuję i widzę, że oni uważają iż inni tzn. zwolennicy PiS zabierają im „ten kraj” (nawet nie mówią „nasz”). I kto dzieli Polaków? Czy nie właśnie ci, którzy współrodaków traktują jak coś zbędnego?

— Ta pani z białą różą to zapewne wyborca Trzaskowskiego czyli młoda, wykształcona i z dużego miasta.

Przeczytaj również: Klaudia Jachira nawet nie wiedziała, że popełniła błąd ortograficzny. Kolejna kompromitacja posłanki

źródło: Twitter

(Visited 1 161 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj