propolski.pl: Andrzej Duda przed szczytem NATO

Andrzej Duda: najwyższy czas na to, by zmienić to podejście

Andrzej Duda przed wylotem na szczyt NATO w Madrycie rozmawiał z dziennikarzami. Przedstawił stanowcze i mocne stanowisko w tej sprawie.

– Za chwilę wylatujemy do Madrytu. To bardzo ważny szczyt, który ma szansę być przełomowym. Wierzę, że wyjdziemy z niego wzmocnieni jako jedność – powiedział Andrzej Duda na początku wypowiedzi.

Przywódca RP stanowczo podkreślił, że w obliczu rosyjskiej napaści na Ukrainę najważniejsza jest jedność NATO. Dodał także, że odpowiedź Sojuszu będzie „twarda i silna”.

– W koncepcji strategicznej z 2010 Rosja była nazywana partnerem, dziś jest czas najwyższy na to, aby całkowicie zmienić to podejście – dodał Andrzej Duda.

Prezydent wyjaśnił również, że Polska będzie zabiegać o wzmocnienie obecności sił sojuszniczych NATO na wschodniej flance.

– Zabiegamy o wzmocnienie obecności NATO na wschodniej flance Sojuszu oraz wzmocnienie jego gotowości – mówił Andrzej Duda.

Polityk skomentował także kwestię starań o przystąpienie do NATO Szwecji i Finlandii. Przyznał, że nasz kraj liczy na to, że oba kraje otrzymają „konkretne zapewnienia”.

– Mam nadzieję, że podczas szczytu padną konkretne zapewnienia, jeżeli chodzi o przyszłą obecność w Sojuszu Szwecji i Finlandii – zaznaczył Andrzej Duda.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin wyjeżdża z kraju! Opuści Rosję pierwszy raz od rozpoczęcia wojny

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pedofilia w podręczniku promowanym przez ministra Czarnka? Rozwadowski ostro o manipulacji lewicy [WIDEO]

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these