Amerykański prezydent Joe Biden ogłosi wkrótce ważną decyzję dla Polski. Jak donoszą media, deklaracja ma zostać zaprezentowana w czasie szczytu NATO w Madrycie.

Dzisiaj rozpoczął się szczyt NATO w Madrycie. Jest to ważne posiedzenie przedstawicieli Sojuszu ze względu na trwającą rosyjską agresję na Ukrainie, a także zagrożenie dla państw wschodniej flanki.

Przed wylotem do Hiszpanii, komentarz w tej sprawie zostawił polski prezydent Andrzej Duda.

Prezydent w mocnych słowach stwierdził, że szczególnie w tych trudnych czasach najważniejsza jest jedność NATO. Wyjaśnił, że odpowiedź Sojuszu powinna być „twarda i silna”.

– W koncepcji strategicznej z 2010 Rosja była nazywana partnerem, dziś jest czas najwyższy na to, aby całkowicie zmienić to podejście – stwierdził prezydent.

W mediach nie brakuje doniesień o istotnej decyzji dla Polski, którą ogłosi amerykański prezydent Joe Biden. Szczegóły deklaracji mają zostać przedstawione w czasie szczytu NATO.

Amerykańskie media informują, że Joe Biden planuje zapowiedzieć przedłużenie obecności amerykańskich wojsk w naszym kraju. Prezydent USA przedstawi szczegóły w czasie szczytu z udziałem przedstawicieli państw członkowskich Sojuszu. Nie jest także pewne, czy liczba żołnierzy faktycznie zostanie zwiększona.

– Liczba dodatkowych żołnierzy ma być niewielka, ale kilkuset może pozostać w Polsce na stałe – przekazano.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 10-letni syn Bena Afflecka spowodował stłuczkę. Siedział za kierownicą Lamborghini [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin wyjeżdża z kraju! Opuści Rosję pierwszy raz od rozpoczęcia wojny

źródło: Twitter

(Visited 287 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj