W kolejnym wydaniu programu „Niezależny Lublin” redaktor Jakub Zgierski rozmawiał z historykiem Dariuszem Rozwadowskim na temat niekorzystnych zmian w szkolnictwie i nauczaniu. Poruszono również kwestię skandalicznej manipulacji Lewicy.

— Jest taki przedmiot, który ma wejść w życie w tym roku, mianowicie „Historia i teraźniejszość”, mocno promowany przez ministra Czarnka. Pojawił się dopiero we fragmentach, niedługo będzie widoczny cały — podręcznik do tego przedmiotu autorstwa prof. Roszkowskiego, historyka, który ma konserwatywne, prawicowe antykomunistyczne poglądy, czemu dał wyraz w swojej pracy w tym swoim podręczniku. Podręcznik ten był przedmiotem ogromnej krytyki i lewicowego hejtu. Te przykłady, cytaty, wypowiedzi, wszystko, do czego można się przyczepić i wskazać, że to nie jest normalny podręcznik, tylko jakaś indoktrynacja skrajnie prawicowa i katolicka — zaczął Jakub Zgierski.

— Ostatnio doszło do pewnej manipulacji i pewnego przekroczenia granicy — dodał redaktor, wskazując na artykuł powstały w serwisie Tysol.pl.

— Chodzi o artykuł, który na początku napisała Rzeczpospolita „Pedofilia w podręczniku promowanym przez ministra Czarnka”. Jak pedofilia może być w podręczniku dla dzieci i młodzieży? Problem polega na tym, że rzeczywiście jest tam przykład pedofilii, ale przykład pedofilii u lewicowego aktywisty, który do dziś jest jednym z liderów hołubionych w Europie Zachodniej i to był taki przykład do skrytykowania, a nie promowania, ale tego w tych pierwszych informacjach nie ma — wyjaśniał Zgierski.

źródło: YouTube

(Visited 181 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj