Aleksander Kwaśniewski spotkał się z liderami Lewicy, którzy przygotowali dla niego specjalną niespodziankę. Przywitali go podczas konwencji wyborczej piosenką Top One z kampanii prezydenckiej z 1995 r. „Ole, Olek”.

Były prezydent nie krył entuzjazmu.

— Łza się w oku zakręciła. Dziękuję — powiedział Kwaśniewski.

— Lewica wraca do polskiego życia politycznego! — dodał.

Podczas swojej wypowiedzi skrytykował działanie innych partii takich jak PiS i PO. Zdaniem byłego prezydenta, obecny rząd wyjątkowo mało delikatnie obchodzi się z ustawą zasadniczą:

— Konstytucja jest gwałcona, łamana. Nie traktuje się jej z powagą. Chcę powiedzieć, że ze strony Lewicy, nigdy nie przychodziło i nie przyjdzie zagrożenie dla konstytucji. To oni chcieli wyłączać z kampanii Włodzimierza Cimoszewicza metodami niekonstytucyjnymi, nie zostali z tego rozliczeni. Lewica zawsze będzie Konstytucji bronić i przestrzegać.

Kwaśniewski podkreślił, że to właśnie Lewica jest prawdziwą siłą, która może decydować o przyszłości Polski.

— Lewica jest tą siłą, którą mówi, że potrzebujemy więcej integracji, potrzebujemy silnej Europy. Dzisiaj jedyną szansą dla Polski to być przy głównym stole i decydować o przyszłości. Zwiększamy nakłady na zdrowie. Żyjemy dłużej, i to jest wspaniała wiadomość dla mojego pokolenia, ale to wymaga lepszej ochrony zdrowia i większych nakładów, żebyśmy mogli żyć w komforcie i bezpiecznie. Zwracam się również do moich wyborców, którzy dwukrotnie mi zaufali — wróćcie do lewicy, zaufajcie tym ludziom. To jest odpowiedzialne myślenie o naszej historii, prawdziwej, nie zakłamanej — podsumował Aleksander Kwaśniewski.

Przeczytaj również:  Kryzys energetyczny. Morawiecki już 3 marca miał wiedzieć o konieczności zakupu węgla. Dostawy wciąż nie dotarły?

 

źródło: dorzeczy.pl, onet.pl, twitter.com

(Visited 61 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj