Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko aktorce Barbarze Kurdej-Szatan. Gwiazda została oskarżona o obrazę Straży Granicznej, nazywając jej funkcjonariuszy „maszynami bez mózgów oraz mordercami”.

— Kobieta została oskarżona o to, że 4 listopada 2021 roku za pomocą środków masowego komunikowania na portalu społecznościowym zniesławiła Straż Graniczną oraz jej funkcjonariuszy — powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Sprawa dotyczy słów Kurdej-Szatan na Instagramie.

— W jego treści mianem „maszyn bez mózgu i serca oraz morderców” określiła Straż Graniczną, oraz osoby pełniące w niej służbę, czyli pomawiając o takie postępowanie i właściwości, które mogły narazić Straż Graniczną i jej funkcjonariuszy na utratę zaufania potrzebnego dla pełnienia tej służby, tj. o czyn z art. 212 par 2 kk. (zniesławienie) — dodała prok. Skrzyniarz.

Aktorka usłyszała zarzuty w połowie maja. Wszystko wskazuje na to, że sprawa trafi teraz do sądu.

— Podejrzana nie przyznała się do zarzucanego czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia — przekazała wówczas rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W listopadzie ubiegłego roku Barbara Kurdej-Szatan opublikowała na Instagramie wpis, który wywołał powszechne oburzenie.

Przeczytaj również:  Kadyrow zaapelował do Czeczenów. Domaga się głowy generała

— To jest ku**a ‚straż graniczna’ ????? ‚Straż’ ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!! — napisała aktorka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krzysztof Bosak ostro do Morawieckiego: Dlaczego zdradził Pan wyborców? [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jak powinno mówić się do księdza? Duchowny nie jest zadowolony z postawy Polaków

źródło: Onet.pl, pomponik.pl

(Visited 243 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj