Senator Platformy Obywatelskiej, w dniu uroczystości Wszystkich Świętych, opublikował własne zdjęcie w kreacji Jokera. Adam Szejnfeld chciał wszystkim uświadomić, że postać ta stała się ważnym symbolem protestów przeciwko władzy na całym świecie. Jak zareagowali internauci?

Padło wiele negatywnych komentarzy, do których polityk odniósł się kolejnego dnia. Aby odeprzeć krytykę, porównał sytuację z dyskusją pod zdjęciem Anny i Roberta Lewandowskich. Na postępującej fali zainteresowania Jokerem” różni uczestnicy antyrządowych manifestacji malują sobie twarze, upodabniając się do bohatera z filmu. W tym celu zakładają również maski.

„Joker” to fikcyjna postać złoczyńcy pojawiającego się w komiksach i filmach związanych z Batmanem. Kilka tygodni temu ukazał się film w reżyserii Todda Phillipsa, który opowiada o historii komika, który popadł w obłęd. Po tym wszystkim zamienił się w mordercę.

— Joker staje się symbolem protestów przeciwko władzy na całym świecie. Ludzie się malują lub zakładają maski. Tak było już we Francji, Chile, Libanie, a ostatnio w Hongkongu — napisał polityk PO Adam Szejnfeld.

Oto zdjęcie, jakie senator zamieścił na Facebooku.


źródło: facebook.com, wmeritum.pl

(Visited 155 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj