Wiceminister zdrowia Adam Kraska, który był gościem w RMF FM, skomentował doniesienia mówiące o tym, że minister zdrowia Adam Niedzielski uzależnia swoją przyszłość w rządzie od tzw. ustawy hocowej.

– Adam Niedzielski jest i myślę, że będzie ministrem zdrowia. Przed nami bardzo trudny czas, więc sternik musi być na okręcie – ogłosił we wtorek wiceminister zdrowia Adam Kraska.

Kraska na pytanie o to, czy Niedzielski jet wciąż ministrem zdrowia, odpowiedział: „tak i myślę, że będzie”.

Dopytywany o kwestię, czy Niedzielski zagroził dymisją, Kraska odpowiedział, że nie uczestniczył przy rozmowach szefa resortu zdrowia z premierem Morawieckim, czy prezesem Kaczyńskim.

– To pytanie jest bezpośrednio do pana ministra. Przed nami jest bardzo ciężki, trudny czas, więc sternik musi być na okręcie – podkreślił wiceminister Kraska.

Ponadto dodał, że minister Niedzielski jest zdeterminowany, by wspomniana ustawa była procedowana.

W najbliższych dniach rząd pochyli się nad poselskim projektem o weryfikacji covidowej, który został złożony w Sejmie przez przedstawicieli PiS.

W projekcie uzasadniono, że zapisy mają „umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia infekcji wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19 w zakładzie pracy”.

Przeczytaj również:  Potężny wybuch w budynku w Ustroniu

Wedle nowych zasad, pracodawca będzie w stanie zażądać od pracownika przedstawienia zaświadczenia o szczepieniu przeciwko koronawirusowi bądź też negatywny wynik testu.

Zobacz również: Grzegorz Braun niewinny ws. Niedzielskiego! Prokuratura umarza śledztwo

Zobacz również: Koszmarna akcja na studniówce. Padło hasło„Jeb…ć PiS” [WIDEO]

źródło: stefczyk.info, PAP.pl

(Visited 90 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj