Warszawska prokuratura umorzyła postępowanie w kwestii gróźb karalnych, które miał kilka miesięcy temu kierować pod adresem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Grzegorz Braun. O szczegółach sprawy poinformowało Radio Zet.

We wrześniu 2021 r. z mównicy sejmowej Grzegorz Braun wypowiedział słowa „będziesz pan wisiał!”. Pisaliśmy o tej sprawie szerzej na naszym portalu.

— Postanowieniem z dnia 31 grudnia 2021 r. dochodzenie w sprawie zostało umorzone wobec stwierdzenia braku znamion czynu zabronionego — relacjonowała dla Radia Zet rzeczniczka warszawskiej Prokuratury Okręgowej Aleksandra Skrzyniarz.

Przypomnijmy, że poseł Grzegorz Braun we wrześniu 2021 r. podczas swojego wystąpienia na sali sejmowej krzyknął w kierunku ministra Niedzielskiego: „Będziesz pan wisiał!”.

Wówczas oburzona tym zachowaniem Małgorzata Kidawa-Błońska wykluczyła posła z obrad Sejmu. Nad słowami parlamentarzysty pochyliło się Prezydium Sejmu, które postanowiło go ukarać zmniejszeniem uposażenia o połowę, a także odebraniem diety poselskiej. Ponadto całą sprawą zajęła się prokuratura.

Sam Adam Niedzielski skierował do warszawskiej prokuratury pismo, w którym usiłował przyśpieszyć bieg wydarzeń.

— Postępowanie przygotowawcze powinno toczyć się niezależnie od postępowania dyscyplinarnego, w szczególności, z uwagi na fakt, że prokurator ma zgromadzony w sprawie cały materiał dowodowy pozwalający na wystąpienie do Marszałka Sejmu o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła do odpowiedzialności karnej. Postępowanie karne ma pierwszeństwo przed odpowiedzialnością dyscyplinarną (regulaminową) posła, tak jak karnoprawna reakcja na czyn zabroniony ma pierwszeństwo przed innymi formami odpowiedzialności — pisał do prokuratury szef resortu zdrowia.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

Zobacz również: Parlament Europejski z nową przewodniczącą. Donald Tusk nie szczędził jej ciepłych słów

Zobacz również: Tusk wyznał, co zamierza zrobić z 500 plus i innymi świadczeniami PiS-u

źródło: onet.pl, tvp.info, money.pl

(Visited 178 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj