19 lutego o godz. 15.00 podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał zaskakujące wieści. Wiele wskazuje na to, że COVID-19 będzie z nami jeszcze przez długi czas.

— Trzecia fala koronawirusa jest już w Polsce — oznajmił minister zdrowia Adama Niedzielski.

Liczba potwierdzonych zakażeń stale wzrasta. Ministerstwo Zdrowia każdego dnia przekazuje niepokojące dane: — Absolutnie, my już trzecią falę mamy. To nie jest jakieś zjawisko, które nas czeka w przyszłości. My już mamy trzecią falę. Pytanie jest, nie „czy”, tylko „jakiej skali” ona będzie — kontynuował Niedzielski.

Podczas ostatniej konferencji prasowej ministra zdrowia i szefa KPRM oraz rzecznika rządu poinformowano, że trzecia fala koronawirusa już do Polski dotarła.

Zobacz również: Adam Andruszkiewicz został ojcem. Pochwalił się zdjęciem na Twitterze [FOTO]

— Patrząc na wyniki, możemy sobie powiedzieć, że trzecia fala pandemii już jest w Polsce. To nie jest pytanie z kategorii, czy ona się pojawi, ale jakie osiągnie rozmiary w przyszłości — stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister ostrzegł, że nowa mutacja koronawirusa z pewnością zwiększy liczbę zakażeń.

— Mamy pierwszy zidentyfikowany przypadek południowoafrykańskiej mutacji koronawirusa w Polsce. To przypadek z okolic Suwałk — mówił szef MZ.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski miał wizję na temat Morawieckiego. Powiedział, co czeka premiera [WIDEO]

Niedzielski zauważył, że niepokojącym trendem jest poluzowanie dyscypliny społecznej i nieprzestrzeganie obostrzeń. Wydaje się, że Polacy są bardzo zmęczeni koniecznością dostosowania się do nowego trybu życia i nie chcą dłużej poddawać się nużącej rutynie. Z tego względu wspomina się także o wprowadzeniu obowiązku noszenia specjalnych maseczek i zakazaniu przyłbic oraz chust.

— Niestety ta dyscyplina społeczna razem z mutacjami to krytyczne elementy, które będą przesądzały, w jakim tempie będzie rozwijała się pandemia — stwierdził szef resortu.

Źródło: gazeta.pl, radiozet.pl

(Visited 554 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Zawiedziona Anna Mucha: "Gdzie ateiści robią zakupy w święta?"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here