Minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos podczas konferencji prasowej i zapowiedział, że osoby niezaszczepione będą musiały liczyć się z pewnymi konsekwencjami, a przede wszystkim z otrzymaniem telefonu.

— Od dziś zaczynamy akcję dzwonienia do tych osób, które się jeszcze nie zaszczepiły. Będzie wykonane blisko milion połączeń w najbliższym czasie, to oczywiście zajmie trochę czasu, ale tę akcję już zaczynamy. Więc proszę nie być zaskoczonym, jeśli te osoby, które nie są jeszcze zaszczepione, otrzymają telefon — przekazał Adam Niedzielski w piątek na konferencji prasowej.

Zobacz również: Gowin wystartuje z list opozycji? Schetyna: “Droga, którą zmierzał przez tyle lat, jest zakończona”

Szef resortu zdrowia dodał, że wszyscy niezaszczepieni mogą spodziewać się z telefonu z infolinii zarządzanej przez NFZ.

— Chcemy dotrzeć do tych, którzy jeszcze się nie zaszczepili, chcemy dać im możliwość. Nie będą musieli wykonać praktycznie żadnego kroku, tylko odpowiedzieć na pytanie, a już konsultant na infolinii umówi bezpośrednio takiego pacjenta. Ja przypominam, wszystkie wyniki badań mówią, że na przykład w kontekście wariantu Delta to właśnie szczepienie jest dobrze zabezpieczającym środkiem, bo ona chroni w ponad 90 procentach przed hospitalizacją i ciężkim przebiegiem, więc to są realne efekty — zaznaczył wyrażając nadzieję, że akcja szczepień doprowadzi w końcu do odporności populacyjnej.

Zobacz również: Gronkiewicz-Waltz pragnie powrotu Tuska. W przeciwnym razie jej wnuki mogą opuścić Polskę

Niedzielski opowiedział także o planach rządu na okres wakacyjny.

— Nasze działania, które będziemy realizowali w czasie wakacji to jest z jednej strony ciągła rozbudowa potencjału laboratoryjnego, która z jednej strony oznacza przede wszystkim właśnie możliwość zwiększenia liczby wykonywanych testów, ale też weryfikowania, z jaką mutacją mamy do czynienia. Przygotowujemy się logistycznie, mówię tu o przygotowaniu, które jest związane z organizacją czy przeglądem prawnych technicznych aspektów, chociażby z zasileniem tlenem, zakupu leków, które były wykorzystywane w trakcie pandemii — kontynuował podczas spotkania z dziennikarzami.

źródło: nczas.com

(Visited 8 966 times, 1 visits today)

6 KOMENTARZE

  • to nie są obostrzenia pis – to międzynarodowa agenda, więc przestań jęczeć na „jedyny antypolski nierząd” bo poprzednicy już dawno by zabronili konkurować z sieciówkami a apteki miałyby sprzedaż online- wojsko by przywiozło prosto do twoich nozdrzy, o ile wcześniej policja nie zakopałaby Cię w głowę na śmierć.
   Socjalizm tak się kończy ..

 1. A na co się nie zaszczepiły?
  Bo na covideo jeszcze nie ma szczepionki ale skąd ty możesz to wiedzieć – jesteś ekonomem a nie medykiem.
  Są preparaty testowane pod kątem szczepionki a to nie to samo .
  Proponuję wyprodukować heroinę – wg ekspertów łagodzi objawy przechodzenia covideo 2021, więc sobie potestuj.

 2. Czy Ja do Pana Dzwonie!Pan naprawde jest chory psychicznie.Przeciez Szprycowanie jest DOBROWOLNE.Ja moja Dawke chetnie Przekaze Panu albo Panu Podobnemu.Ja sie lecze Amantadyna.Jedno co wiem napewno to to ze na Partje PIS nigdy nie Zaglosuje.Adam Falkowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj