Strona główna Polska Adam Michnik ostro o Wałęsie: „Dyktator, który zniszczy demokrację”

Adam Michnik ostro o Wałęsie: „Dyktator, który zniszczy demokrację”

4 min czytania
0
0
1,764
Adam Michnik

Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”, w ostrych słowach wypowiedział się o Lechu Wałęsie. Jeszcze w 1990 roku pisał o polityku, że ten jest wyjątkowo niebezpieczny.

— Lech Wałęsa jest politykiem obdarzonym wielkim talentem skłócania ludzi i dlatego jest tak bardzo niebezpieczny. Jego wielkie zasługi przeobrażą się w swoje przeciwieństwo — staną się przekleństwem dla Polski — pisał Adam Michnik.

Ówczesna opinia Michnika znacznie różniła się od obecnego zdania gazety, która broni byłego prezydenta.

Według redaktora Wałęsa używał w przeszłości dyktatorskich metod, które polegały na tym, że usuwał wszystkich tych, którzy chcieli mu się przeciwstawić. Uważał także, że przywódca Solidarności zniszczy demokrację.

Michnik, gdy komentował kampanię wyborczą Wałęsy, mówił: — Słuchając jego kolejnych deklaracji samochwalczych, łatwo można nabrać przekonania, że przewodniczący NSZZ „Solidarność” nie ma nic do zaproponowania poza własną osobą i potokiem sprzecznych ze sobą obietnic.

Ponadto dodał, że Wałęsa to wyjątkowo nieprzewidywalny polityk. Redaktor „Gazety Wyborczej” przytoczył na temat byłego prezydenta kilka epitetów.

— Wałęsa jest nieprzewidywalny. Wałęsa jest nieodpowiedzialny. Jest też niereformowalny. I jest niekompetentny — pisał Adam Michnik.

Dziennikarz uważał również, że przywódca Solidarności nigdy nie był populistą i antysemitą.

źródło: tvp.info

Reakcja
Przeczytaj również:  Korwin-Mikke punktuje socjalistów w Sejmie: „Jesteście ludźmi nieszczęśliwymi. Mówicie te bzdury, żeby was wybrali”
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez marlenap
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

„Co ten Schetyna zrobił tej kobiecie…”. Kidawa-Błońska prawie poległa na przeczytanym przez siebie pytaniu

Małgorzata Kidawa-Błońska zawiesiła prowadzenie swojej kampanii wyborczej. Kandydatka Koal…