Jarosław Kaczyński kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta? Czy podoba się Wam taki scenariusz? Poseł PiS Tadeusz Cymański i europoseł Karol Karski odnieśli się do niego w rozmowie z „Super Expressem”.

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński zrezygnował ostatnio z funkcji w rządzie. Przekazał, że zamierza teraz skoncentrować się na walce wyborczej w naszym kraju. W rozmowie z „Polska Times” dodał, że nie zamierza kolejny raz ubiegać się o to, by być szefem ugrupowania. W 2025 roku odbędą się wybory prezydenckie w Polskie.

Czy Jarosław Kaczyński zastąpi Andrzeja Dudę?

Taki scenariusz nie jest wcale wykluczony. PiS nie znalazło jednak do tej pory silnego kandydata na prezydenta. Wymienia się jednak najczęściej premiera Morawieckiego lub europosłankę Beatę Szydło. Jak donosi „Super Express” potencjalnym kandydatem jest także sam Kaczyński. Prezes PiS w 2025 roku skończy 76 lat, będzie więc niewiele młodszy niż prezydent Joe Biden, który objął niedawno prezydenturę w USA.

Politycy PiS są zdania, że kandydatura ta byłaby korzystna.

– To byłoby na pewno piękne zwieńczenie politycznej kariery Jarosława Kaczyńskiego. Kto może kandydować i zostać prezydentem Polski? Na pewno politykiem, który ma potężne doświadczenie, ma ogromne sukcesy i byłby świetnym prezydentem, jest Jarosław Kaczyński. Powinien być brany pod uwagę, jeśli chodzi o prezydenckie rozdanie – powiedział Tadeusz Cymański.

Przeczytaj również:  Kolejny skromny dowód popularności". Ziemkiewicz pojawił się w Simpsonach!

W podobnym tonie wypowiedział się również europoseł PiS Karol Karski.

– Jarosław Kaczyński byłby najlepszym kandydatem na prezydenta, czy premiera, ale to on wskazuje, kto kandyduje na te funkcje. Nie ma parcia na stanowiska. On chce zmienić Polskę na lepsze państwo, działające na rzecz swoich obywateli – zaznaczył.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bayern nie pozwoli Lewandowskiemu odejść? „Z radością zobaczymy go na pierwszym treningu w lipcu”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Janusz Korwin-Mikke złamał przepisy? Teraz się tłumaczy [WIDEO]

źródło: se.pl

(Visited 116 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj