Najnowszy sondaż wyborczy United Survey dla Wirtualnej Polski nie pozostawia złudzeń. Ruch Szymona Hołowni zaskakująco zyskuje na popularności. Doszło nawet do tego, że nieznacznie wyprzedził Koalicję Obywatelską!

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość zdobywając aż 33 proc. głosów.

Według sondażu na drugim miejscu uplasowałby się ruch Szymona Hołowni Polska 2050, który poparło 17,7 proc. badanych.
Oznacza to, że Polska 2050 wyprzedziłaby Koalicję Obywatelską, którą popiera 17,5 proc. ankietowanych.

Do Sejmu dostałaby się również Lewica, na którą zagłosowałoby 9,6 proc. oraz przedstawiciele Konfederacji i PSL-Koalicji Polskiej. Na te obie partie zagłosowałoby 5,3 proc. biorących udział w sondażu. 11,6 proc. badanych nie wskazało żadnego faworyta.

Zobacz również: Jakimowicz pozwał TVN. „Nie pozwolę na to, by ktoś szargał moje dobre imię”

Ankieterzy United Survey pytali również o inny scenariusz dla wyborów parlamentarnych, który wiązałby się z odłączeniem Porozumienia od Zjednoczonej Prawicy, a tym samym budowę szerszego bloku Koalicji Polskiej z Gowinem i konserwatywnymi posłami PO.

W tym założeniu wygrałaby Zjednoczona Prawica, która składa się z polityków PiS oraz Solidarnej Polski. Poparłoby ją 34,8 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu uplasowałaby się Koalicja Obywatelska z wynikiem 14,2 proc., a na trzecim Polska 2050 z 12,1 proc. głosów. Konfederacja znalazłaby się wtedy poza Sejmem z poparciem na poziomie 4,8 proc.

Przeczytaj również:  Nie żyje Sylwia Kurzela. Dziennikarka i prezenterka Radia ESKA

Zobacz również: Niemcy chcą usunąć słowo „rasa” z konstytucji. Czym je zastąpią?

Z sondażu wynika, że gdyby wybory odbyły się w niedzielę, to frekwencja wyniosłaby 55,3 proc. Ankieterzy na pytanie o udział w ewentualnych najbliższych wyborach uzyskali odpowiedź „zdecydowanie tak” na poziomie 31,9 proc., 23,4 proc „raczej tak”. Niechęć do udziału w wyborach zadeklarowało nawet 39,3 proc. badanych. 20,4 proc. udzieliło odpowiedzi „zdecydowanie nie”.

Sondaż przeprowadzono 5 marca, na grupie tysiąca dorosłych Polaków.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 374 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj