Aktor Jarosław Jakimowicz poinformował, że pozwał TVN za naruszenie dóbr osobistych. Prezenter TVP Info nie mógł dłużej tolerować kłamstw na swój temat, stąd jego stanowcza decyzja.

Wraz z początkiem lutego dziennikarze programu „Uwaga” ujawnili informacje o rzekomym gwałcie, którego miał się dopuścić Jakimowicz na jednej z uczestniczek konkursu Miss Generation.

Dziennikarze „Uwagi” dotarli do kobiety, która miała paść ofiarą gwałtu. Nie odważyła się na występ przed kamerą, jednak opowiedziała o tym, co zdarzyło się tuż przed zakończeniem zgrupowania na Lubelszczyźnie.

— Dlaczego on wciąż kłamie? Przecież w głębi serca wie, że zrobił źle. Nie oszuka samego siebie. Naprawdę chciałabym, aby te wszystkie nieporozumienia i fałszywe oskarżenia zostały wyjaśnione. Mam nagranie, które potwierdza, że doszło do seksu — powiedziała przestraszona kobieta.

Do sprawy odniósł się sam zainteresowany.

— 1. marca, wraz z moim pełnomocnikiem złożyliśmy pozew sądowy o ochronę dóbr osobistych przeciwko telewizji TVN. Nie pozwolę na to, by ktoś szargał moje dobre imię. By ktoś kłamał na mój temat, pomawiał mnie, niszcząc w ten sposób moje życie a — przede wszystkim — życie moich bliskich — przekazał na swoim Facebooku Jarosław Jakimowicz.

Zobacz również: Kiedy Donald Trump odzyska konto na YouTube?: „Gdy zmniejszy się ryzyko przemocy”

— Telewizja TVN, realizując reportaż na mój temat, nie dołożyła choćby minimum staranności dziennikarskiej. Oparła swoją narrację na pomówieniach, nie weryfikując źródeł informacji — dodał aktor i prezenter.

Z treści opublikowanego pozwu wynika, że Jakimowicz będzie żądał od TVN publikacji specjalnego oświadczenia.

1. marca, wraz z moim pełnomocnikiem złożyliśmy pozew sądowy o ochronę dóbr osobistych przeciwko telewizji TVN. Nie…

Opublikowany przez Jarka Jakimowicza Sobota, 6 marca 2021

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

(Visited 426 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Lech Wałęsa myśli o zbliżającej się śmierci? Niepokojący wpis byłego prezydenta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here