Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w czwartek po południu, że twardy lockdown powróci do województwa mazowieckiego oraz lubuskiego. Obostrzenia w powyższych regionach zaczną obowiązywać już od 15 marca i potrwają aż dwa tygodnie.

Lockdown zostanie przywrócony do województw mazowieckiego i lubuskiego. Jednocześnie reżim sanitarny został przedłużony w województwach warmińsko-mazurskim oraz pomorskim do 28 marca.

Wyniki wskazują, że materializuje się czarny scenariusz tempa rozwoju pandemii. 21 tys. nowych przypadków to przyrost w perspektywie tygodnia o blisko 6 tys. przypadków, to dynamika pow. 30% przekazał w czwartek po południu minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niestety obserwujemy, że zlecenia POZ na testy również dynamicznie rosną. Nie widzimy żadnego sygnału, który mówiłby chociażby o spowolnieniu zainteresowania pacjentów wykonywaniem testów dodał minister.

W tym tygodniu do lekarzy POZ zgłosiło się ponad 150 tys. pacjentów, którzy mieli objawy, albo diagnozowali u siebie ryzyko zachorowania na COVID-19. Te 150 tys. oznacza też wzrost o blisko 1/3 w stosunku do ostatniego tygodnia przekazał polityk.

Mamy do czynienia cały czas z dynamicznym rozwojem pandemii i trwałym trendem, który przekłada się na przyspieszające obłożenie łózek w szpitalach. W tym tygodniu przyrost obłożenia łóżek to ponad 2,5 tys., tydzień temu było to 2 tys dodał Niedzielski.

Przeczytaj również: Maciej Stuhr wykorzystał galę Telekamer do ataku na TVP: „Tego życzę wam wszystkim”

Przeczytaj również: Oskarżyli Polskę o „gorszą kulturę”. Patryk Jaki nie wytrzymał: „Wam się wydaje, że będziecie uczyć zacofanych Polaków?!”

źródło: Do Rzeczy

(Visited 1 698 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Nie zaszczepiłeś się? Chcą, byś nie wszedł do pracy i sklepu. Totalitarne propozycje trafiły do rządu: "Jarosław Kaczyński stwierdził nawet, że...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here