Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, Polska zobowiązała się wobec Unii Europejskiej, że w pełni oskładkuje umowy cywilnoprawne.
Gazeta przekazała, że udało jej się poznać treść wszystkich kamieni milowych z Krajowego Planu Odbudowy. Są to cele niezbędne do realizacji finansowania poszczególnych projektów przez Unię Europejską.
Polski rząd do końca roku chce wnioskować o 16 mld euro. Redakcja pisma ustaliła, że wśród zobowiązań znalazło się szersze oskładkowanie pracy wykonywanej na podstawie umów cywilnoprawnych. W praktyce oznacza to podniesienie podatków dużej grupie Polaków.
Polska obiecała, że takie rozwiązanie zostanie wprowadzone wraz z początkiem 2023 roku.
– Wejście w życie odpowiednich ustaw ograniczających segmentację rynku pracy i zwiększających ochronę socjalną wszystkich osób pracujących na podstawie umów cywilnoprawnych przez objęcie tych umów składkami na ubezpieczenia społeczne – informuje „DGP”.
Jak zauważa gazeta, realizacja tego pomysłu wcale nie będzie prosta. Nie istnieje bowiem nawet projekt zmian ani jego zapowiedzi.
– Dodatkowo, jak słyszymy nieoficjalnie z resortu pracy, rząd będzie chciał przeprowadzić nowelizację, ale z rocznym poślizgiem, tj. od 2024 r. I bez objęcia składkami umów o dzieło. W praktyce oznaczałoby to jedynie pełne ozusowanie zleceń – dodał dziennik.
Wśród pozostałych celów znalazły się również: reforma sądownictwa, wdrożenie tarczy prawnej dla przedsiębiorców, zmiana regulaminu Sejmu, Senatu i Rady Ministrów, wytyczenie ram prawnych dla wykorzystania wodoru itp.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kliczko zamknął usta Niemcom w ich własnej telewizji. „Dużo się mówi, ale niewiele widać”
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Grzegorz Braun: Jak rośnie skrajne ubóstwo w miarę jak przekupujecie ludzi ich własnymi pieniędzmi? [WIDEO]
źródło: NCzas.com