Poseł Konfederacji Grzegorz Braun często dzieli się swoimi przemyśleniami w kwestii bieżących wydarzeń i krytykuje poczynania partii rządzącej. Tym razem mówił o ubóstwie w naszym kraju i o ZUS, który w jego ocenie należałoby zlikwidować.

– Trwa wyścig z czasem. Okaże się, czy podatek inflacyjny skonsumował jedną, czy dwie pensje. Jedną, czy dwie wypłaty, emerytury. To jest wasza polityka w roku bieżącym. W latach minionych wzrosło mierzone przez Główny Urząd Statystyczny skrajne ubóstwo z roku 19 na 20 o procent z 4 na 5 procent osób w gospodarstwach domowych. Moje pytanie, panie ministrze, brzmi: jak tam dalsze pomiary i jak rośnie skrajne ubóstwo w miarę jak podtrzymujecie piramidę finansowa ZUS? – zastanawiał się w Sejmie Grzegorz Braun.

– Kontynuujecie proceder przekupywania Polaków ich własnymi pieniędzmi w miarę jak okradacie wszystkich podatkami jawnym, ukrytymi w tym sezonie, zwłaszcza podatkiem inflacyjnym. Proszę mi powiedzieć, co ministerstwo wie o wzroście skali skrajnego ubóstwa w mijającym sezonie – dodał prawicowy poseł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tomczyk chce powtórzyć „manewr Kaczyńskiego”. Czy opozycja będzie naśladować Prezesa?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Włodzimierz Czarzasty odpowiada Tuskowi ws. Kościoła: „Diabeł tkwi w szczegółach”

źródło: YouTube

(Visited 315 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj