propolski.pl: 15-latek okrzyknięty bohaterem

15-letni Polak został bohaterem w Niemczech. Za ten heroiczny wyczyn wszyscy mu dziękują [WIDEO]

15-letni Bartek Zarębski został okrzyknięty prawdziwym bohaterem w Niemczech. Nastolatek zachował się wzorowo w trakcie powodzi, która nawiedziła kraj naszych sąsiadów. Młody chłopak niczym prawdziwy bohater uratował życie innego człowieka.

Niemcy w ostatnich dniach nawiedziła ogromna powódź, w której zginęło wiele osób. Tragedia ta obiegła cały świat, a media rozpisują się na temat kolejnych informacji związanych z tym strasznym zdarzeniem.

Jak się okazuje, nasz rodak zrobił coś, za co zyskał wdzięczność tamtejszych mieszkańców. Mowa o 15-letnim Bartku Zarębskim, który ocalił życie jednego z poszkodowanych.

O historii Bartka rozpisali się m.in. dziennikarze gazety „Bild” i przeprowadzili wywiad z młodym bohaterem.

Nastolatek wykazał się ogromną odwagą podczas zdarzenia, które miało miejsce w Nadrenii Północnej-Westfalii. Bez wahania pomógł strażakom, którzy ruszyli na ratunek mieszkańcom Alteny.

Strażacy walczyli o życie mężczyzny uwięzionego w samochodzie, jednak prąd wody był na tyle silny, że nie udawało im się go uwolnić. Woda porwała jednego ze strażaków, co dodatkowo utrudniło akcję ratunkową.

Do akcji wówczas wkroczył 15-letni Bartek, który wskoczył do wody i zaczął ratować płynącego mężczyznę.

— Bałem się, ale musiałem wkroczyć do akcji i uratować tego mężczyznę. Długo się nie namyślałem. To coś, co każdy zrobiłby na moim miejscu — powiedział 15-latek w rozmowie z „Bildem”.

Zobacz również: Tusk odkrył nową teorię na temat PiS: Nie mam wątpliwości, że rządzi nami ekipa płaskoziemców [WIDEO]

Zobacz również: Premier Morawiecki napisał list do Polaków. „Nasza gospodarka przetrwała kryzys”

@wetter_deutschlandnow

#unwetter #unwetter2021 #hochwasser #viral #foryou #foryoupage #fy #fyp #fypシ #deutschland #starkregen #regen #feuerwehrmann

♬ Originalton – Wetter Deutschland

źródło: wmerium.pl, o2.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these