propolskl.pl Marsz Niepodległości

12. Marsz Niepodległości zagrożony. Za wnioskiem stać ma Ogólnopolski Strajk Kobiet

Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości” Roberta Bąkiewicza może mieć w tym roku problemy z organizacją zgromadzenia. Dziesiątkom tysięcy patriotów z całej Polski zagroził nie tylko Rafał Trzaskowski, ale jak ujawnia Radio ZET, także Strajk Kobiet.

Dwunasty Marsz Niepodległości ma w tym roku przejść pod hasłem „Niepodległość nie na sprzedaż”. Trasa corocznej imprezy wiodąca od ronda Romana Dmowskiego do Stadionu PGE Narodowy w Warszawie może jednak być zagrożona. Ktoś zgłosił bowiem zgromadzenie dokładnie na tym samym szlaku marszu.

Strajk Kobiet idzie na zwarcie

Według nieoficjalnych ustaleń Radia ZET, za wnioskiem o zgromadzenie w tym roku na cyklicznej trasie Marszu Niepodległości w stolicy może stać Ogólnopolski Strajk Kobiet. Wydarzenie odbywa się od 2010 roku. Warto nadmienić, w listopadzie 2017 wojewoda mazowiecki zarejestrował na dzień 11 listopada w Warszawie zgromadzenie cykliczne na cztery lata.

Dziennikarze rozgłośni zwracają uwagę na wykaz stołecznego ratusza, gdzie widnieje zgłoszone zgromadzenie publiczne od ronda Dmowskiego do błoni Stadionu Narodowego. Ze prośbą miała wystąpić osoba prywatna. Radio ZET ustaliło, że za zgłoszeniem konkurencyjnego zgromadzenia stać ma rzekomo Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Przeczytaj również: Gwiazdowski o postępującym socjalizmie: „Państwo walczy z inflacją i rosnącymi cenami wywołanymi przez państwo”

Przeczytaj również: Minister sprawiedliwości Węgier stanęła po stronie Polski. Padły mocne słowa

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these