Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz powiedziała, co myśli o obecnych liderach opozycji. — Borys Budka jest bardzo dobrym politykiem, ale dzisiaj widać, że większe zaufanie Polek i Polaków budzi Rafał Trzaskowski. To chyba nie jest najlepszy czas dla PO i pewnie szefostwo partii musi wyciągnąć z tego wnioski — oceniła włodarz miasta w Polsat News.

Odpowiadając na pytanie, kto jej zdaniem jest dzisiaj prawdziwym liderem ugrupowania, odparła:

— Myślę, że osoba, która dzisiaj budzi — co pokazują kolejne sondaże — największe zaufanie społeczne; taką osobą jest bardzo dobry samorządowiec, Rafał Trzaskowski — powiedziała Aleksandra Dulkiewicz.

Na pytanie, czy przewodniczącym opozycji nie jest w takim razie szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka, stwierdziła, że „Borys Budka jest bardzo dobrym politykiem, ale dzisiaj widać, że większe zaufanie Polek i Polaków budzi Rafał Trzaskowski”.

— Przypomnę ubiegłoroczną kampanię prezydencką, gdzie tak naprawdę o włos przegrał z panem prezydentem Andrzejem Dudą. Myślę, że to przyniosło dużo dobrej, pozytywnej energii i wiary w to, że można myśleć inaczej o Polsce, można stawiać sobie za cel inne wartości — wyjaśniła Dulkiewicz, a następnie odniosła się do kwestii, czy Trzaskowski powinien objąć dowodzenie w PO.

Przeczytaj również:  Inowrocław: Zadzwonił na policję i przekazał, że zabił własną córkę

Zobacz również: Ile Donald Tusk zarobił w Brukseli? Ta kwota zwala z nóg

Prezydent Gdańska zaznaczyła, że ona sama nie należy do Platformy Obywatelskiej.

— Najważniejsze jest to, by zbudować spójny, przekonujący Polki i Polaków program, dać im nadzieję, że możemy żyć w Polsce, w której nie będziemy pokazywać palcem jeden na drugiego, że ten jest dobry a ten zły, ale będziemy umieli budować Polskę silnie zakorzenioną w Europie, gdzie ceni się ciężką pracę, przedsiębiorczość i otwiera się perspektywy — mówiła Aleksandra Dulkiewicz.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski wyjawił, co stanie się z niezaszczepionymi: „Może dojść do sytuacji…” [WIDEO]

Skomentowała przy okazji akcję Campus Polska Przyszłości, mówiąc, że jest to jeden ze sposobów edukacji obywatelskiej.

— Będę gościem Campusu, osobą, która będzie chciała spędzić parę dni na rozmowach z młodymi, aktywnymi obywatelkami i obywatelami. Myślę, że znajdzie się tam miejsce dla wielu osób; z tego, co mi wiadomo jest miejsca dla 4 tys. ludzi — oznajmiła.

Źródło: rmf24.pl

(Visited 276 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj