W ostatnich tygodniach nie brakuje medialnych doniesień o spektakularnym powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. Jak informuje portal TVP Info — były premier dzięki zawrotnej karierze w UE będzie prawdziwym bogaczem!

Jeszcze w 2014 roku Donald Tusk zarzekał się, że nigdzie z Polski nie wyjedzie. Ostatecznie zmienił jednak zdanie i pojechał do Brukseli — tam objął stanowisko szefa RE. Wielu ekspertów i polityków było wówczas zdania, że byłego premiera skusiły bardzo wysokie zarobki.

Ile zarobił Donald Tusk, gdy sprawował swoje stanowisko od grudnia 2014 roku do listopada 2019 roku? Jego pensja wynosiła 105 tysięcy złotych miesięcznie, w styczniu 2019 roku wzrosła jednak do 140 tysięcy złotych.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski wyjawił, co stanie się z niezaszczepionymi: „Może dojść do sytuacji…” [WIDEO]

— Łącznie dzięki tej pracy Donald Tusk wzbogacił się o 6,7 miliona złotych — obliczył Super Express.

To jednak nie wszystko. Tuskowi należała się jeszcze odprawa za zakończeniu pracy. Jego poprzednik Herman van Rompuy otrzymywał przez trzy lata tzw. dodatek przejściowy w wysokości 490 tysięcy złotych rocznie. W przypadku polskiego polityka prawdopodobnie było podobnie. Donald Tusk wypracował sobie zawrotną emeryturę w wysokości 21 tysięcy złotych miesięcznie, co w połączeniu z emeryturą krajową wynosi nawet 30 tysięcy miesięcznie.

Tusk po zakończeniu obowiązków szefa RE przeskoczył na stanowisko przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. W tym przypadku otrzymywał mniejsze wynagrodzenie, jednak wciąż atrakcyjne — ok. 30 tysięcy złotych miesięcznie. Politykowi oprócz zawrotnej pensji przysługuje wiele benefitów, takich jak dodatek mieszkaniowy, loty, fundusz reprezentacyjny oraz limuzyna z szoferem.

Źródło: stefczyk.info

(Visited 1 080 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj