propolski.pl: Życzenia wielkanocne pary prezydenckiej

Życzenia wielkanocne Pary Prezydenckiej: „To już kolejne święta, które będą inne…” [WIDEO]

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożyli Polakom w naszym kraju i za granicą wielkanocne życzenia. Para prezydencka życzyła przede wszystkim spokoju, zdrowia i optymizmu w tych trudnych czasach, kiedy wszyscy musimy dostosować się do narzuconych ograniczeń. Nagranie z życzeniami pary prezydenckiej opublikowano na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta oraz w mediach społecznościowych.

— Szanowni Państwo, Drodzy Rodacy w kraju i poza granicami Rzeczypospolitej. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Państwu nowej nadziei oraz wewnętrznego odrodzenia i spokoju. Niech te szczególne dni przyniosą wytchnienie od trosk dnia codziennego, aby z nowymi siłami realizowali Państwo swoje tegoroczne plany i zamierzenia — powiedział prezydent Andrzej Duda.

Agata Kornhauser-Duda dodała, że „w polskiej tradycji Wielkanoc ma głęboki wymiar religijny odnoszący się do najważniejszych prawd i symboli chrześcijaństwa”.

Zobacz również: Maryla Rodowicz ujawniła, że miała skutki uboczne szczepionki na Covid-19

— Przypomina, że ofiarna miłość to moc, która zwycięża zło, śmierć i zwątpienie. Niech więc obok tradycyjnych zwyczajów, ozdób i potraw nie zabraknie w naszych domach uśmiechu, dobrych rozmów i wzajemnej życzliwości — podkreśliła pierwsza dama.

Prezydent ocenił, że tegoroczne święta „to już kolejne, które będą inne”.

— Będziemy je przeżywać, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo nasze, naszych najbliższych i innych osób. Wypełniamy zalecenia specjalistów, bo ufamy, że przyniesie to pozytywne efekty teraz i w nadchodzących miesiącach — kontynuowała głowa państwa.

Zobacz również: Z Facebooka wyciekły dane 500 mln osób, w tym wielu Polaków. „Luka w systemie”

Pierwsza dama natomiast apelowała do Polaków, by wspierali się wzajemnie i myśleli o tych, którzy znaleźli się w trudnym położeniu.

— Tak, abyśmy wszyscy przetrwali ten trudny czas w dobrym zdrowiu. Niech wyjątkowa atmosfera tych dni pozwoli nam spojrzeć w przyszłość z nadzieją i optymizmem. Niech umocni w nas wytrwałość i wiarę, że razem możemy pokonać pandemię oraz wszelkie związane z nią trudności. Proszę przyjąć życzenia błogosławionych, pełnych zdrowia i pogody Świąt Wielkanocnych — życzył prezydent.

źródło: niezalezna.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these