Strona główna Polska Polski związek górników wydał oświadczenie w sprawie Grety Thunberg. Padły ostre słowa

Polski związek górników wydał oświadczenie w sprawie Grety Thunberg. Padły ostre słowa

2 min czytania
0
0
6,531
Thunberg

Greta Thunberg przebywała ostatnio z wizytą w Polsce. Szesnastoletnia aktywistka przekonywała na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, że uzyskała aprobatę polskich górników.

W związku z rewelacjami Szwedki Rada Krajowa Związku Zawodowego Górników w Polsce wydała specjalne oświadczenie w sprawie wizyty Thunberg w kopalni Makoszowy. Kontakt z przeciwniczką spalania węgla związek uznał za „przejaw megalomanii i głupoty„, co dobitnie podkreślono w wydanym komunikacie.

Spotkanie z aktywistką zostało potwierdzone przez Jerzego Hubkę, jednego z pracowników śląskiej kopalni. Mężczyzna udostępnił w mediach społecznościowych zdjęcie uwieczniające wizytę Grety w Makoszowy oraz poinformował, że na miejscu obecni byli reporterzy brytyjskiej telewizji BBC.

Przeczytaj również: Jonny Daniels uderzył w Sylwię Spurek. Lewicowa europosłanka będzie tłumaczyć się przed Komisją Europejską

W reakcji na przyjęcie młodej Szwedki przez pracownika kopalni kierownictwo Rady Krajowej Związku Górników w Polsce wydało oświadczenie, w którym „stanowczo odcina się od szkodzących branży działań podjętych przez organizację KWK «Makoszowy»”.

Pan Jerzy Hubka nie posiada żadnego upoważnienia do wypowiadania się w imieniu Związku Zawodowego Górników w Polsce — zaznaczono.

Co więcej, związek uznał samowolę pracowników kopalni za „szkodliwą dla Polski”.

źródło: Do Rzeczy

Reakcja
13
Przeczytaj również:  Maria Nurowska w rozpaczliwym tonie na Facebooku: "Nie chcę Cię Takiej Polsko! Już wolałam Cię pod protektoratem Rosji"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Malicki Jan
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Krystyna Janda: „Polska PiS? To jak tasakiem w głowę…”

Aktorka Krystyna Janda rozmawiała z „Gazetą Wyborczą” o bieżącej sytuacji w Po…