Greta Thunberg przebywała ostatnio z wizytą w Polsce. Szesnastoletnia aktywistka przekonywała na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, że uzyskała aprobatę polskich górników.

W związku z rewelacjami Szwedki Rada Krajowa Związku Zawodowego Górników w Polsce wydała specjalne oświadczenie w sprawie wizyty Thunberg w kopalni Makoszowy. Kontakt z przeciwniczką spalania węgla związek uznał za „przejaw megalomanii i głupoty„, co dobitnie podkreślono w wydanym komunikacie.

Spotkanie z aktywistką zostało potwierdzone przez Jerzego Hubkę, jednego z pracowników śląskiej kopalni. Mężczyzna udostępnił w mediach społecznościowych zdjęcie uwieczniające wizytę Grety w Makoszowy oraz poinformował, że na miejscu obecni byli reporterzy brytyjskiej telewizji BBC.

Przeczytaj również: Jonny Daniels uderzył w Sylwię Spurek. Lewicowa europosłanka będzie tłumaczyć się przed Komisją Europejską

W reakcji na przyjęcie młodej Szwedki przez pracownika kopalni kierownictwo Rady Krajowej Związku Górników w Polsce wydało oświadczenie, w którym „stanowczo odcina się od szkodzących branży działań podjętych przez organizację KWK «Makoszowy»”.

Pan Jerzy Hubka nie posiada żadnego upoważnienia do wypowiadania się w imieniu Związku Zawodowego Górników w Polsce — zaznaczono.

Co więcej, związek uznał samowolę pracowników kopalni za „szkodliwą dla Polski”.

Przeczytaj również:  Korwin-Mikke znów wspomniał o masakrze w Buczy. „Pana miejsce jest w Moskwie”

źródło: Do Rzeczy

(Visited 80 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj